Hlavní navigace

CSS slaví desáté výročí

19. 12. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

World Wide Web Consortium letos oslavuje desáté výročí Cascading Style Sheets (CSS), technologie pro atraktivní, úsporné a flexibilní vytváření webových stránek. Komunita designerů potvrdila, že používání CSS napomáhá kráse, zatímco usnadňuje a zlevňuje tvorbu stránek, uvedl Bert Bos, vedoucí oddělení W3C pro styly a jeden z původních spoluatorů specifikace publikované 17. prosince 1996, která se později stala CSS level 1.

World Wide Web Consortium letos oslavuje desáté výročí Cascading Style Sheets (CSS), technologie pro atraktivní, úsporné a flexibilní vytváření webových stránek.

Komunita designerů potvrdila, že používání CSS napomáhá kráse, zatímco usnadňuje a zlevňuje tvorbu stránek, uvedl Bert Bos, vedoucí oddělení W3C pro styly a jeden z původních spoluatorů specifikace publikované 17. prosince 1996, která se později stala CSS level 1.

K oslavě tohoto výročí (zvané CSS10), W3C vyzývá vývojáře k navržení jejich oblíbených návrhů CSS pro Galerii CSS10. Bert Bos a Håkon Lie, jiní původní spoluautoři CSS, vyberou návrhy do galerie podle originality, užitečnosti a estetiky.

CSS odděluje značky od prezentace, což prospívá návrhářům i uživatelům. Mezi výhody patří bohatá sada vlastností, možnost opětovného použití, přístupnost a multimediální publikování. (W3C)

Autor článku

Autor absolvoval Gymnázium Sokolov. A nyní studuje obor. Anglický jazyk a literatura v rámci studijního programu Filologie na. Filozofické fakultě MU.