Hlavní navigace

ČSSD přišla o další dva weby

26. 2. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Jak jsme informovali předloni, ČSSD má problémy s registrací domén pro některé microsites. Tyto problémy se znovu ukázaly, když ČSSD přišla o dvě další domény kvůli tomu, že je bývalý tiskový mluvčí Petr Dimun nechal expirovat. Měl je totiž registrované na sebe a s ČSSD se rozešel. Domény Protikrizi.cz a Protikorupci.cz jsou tak najednou expirované a vyřazené ze zóny, weby nefungují a pokud rychle jejich držitel nezasáhne, domény se pro nezaplacení uvolní. Pak si je bude moci registrovat…

Jak jsme informovali předloni, ČSSD má problémy s registrací domén pro některé microsites. Tyto problémy se znovu ukázaly, když ČSSD přišla o dvě další domény kvůli tomu, že je bývalý tiskový mluvčí Petr Dimun nechal expirovat. Měl je totiž registrované na sebe a s ČSSD se rozešel. Domény Protikrizi.cz a Protikorupci.cz jsou tak najednou expirované a vyřazené ze zóny, weby nefungují a pokud rychle jejich držitel nezasáhne, domény se pro nezaplacení uvolní. Pak si je bude moci registrovat kdokoliv a třeba opakovat poslední vtípek, kdy „proČSSD“ web se najednou změnil na „proti“. 

Rekapitulujme. V minulosti již sociální demokracie přišla kvůli registraci domény nanesprávný subjekt o doménu 20let­svobody.cz, na které běžel microsite k 20. výročí obnovení činnosti této strany na našem území (ČSSD má problém. Přišla o vlastní web a ten si z ní teď utahuje)

„Už to snad napravili, pitomci,“ komentoval tehdy doménový incident místop­ředseda ČSSD Zdeněk Škromach na Facebooku. Sociální demokraté však problém napravit nemohli, držitelem domény nikdy nebyla ČSSD.

ČSSD provozovala microsites www­.protikrizi.cz a www­.protikorupci­.cz v režii Paroubkova poradce Dimuna. Petr Dimun domény protikri­zi.cz a proti­korupci.cz pro ČSSD registroval tak, že držitelem domény byl on sám jako fyzická osoba, nikoli sociálně demokratická strana:

Tiskové oddělení ČSSD, kterému Dimun šéfoval, o problému prokazatelně vě­dělo. Přesto jej sociální demokracie neřešila.

MM socky3

ČSSD Dimuna vyloučila ze svých řad, domény protikri­zi.cz a proti­korupci.cz však zůstaly v jeho držení a stále na ně odkazují oficiální weby sociálních demokratů.

Incidenty s expirací domén 20letsvo­body.czproti­krizi.cz a pro­tikorupci.cz ne­musejí být pro sociální demokraty poslední. Jiří Paroubek po odchodu z čela ČSSD začal vydávat zpravodajský web www.vasevec­.cz, držitelem domény však byl Tomáš Sazima a nyní se jím stal Ondřej Macura, přestože držitelem domény Paroubek.cz je expředseda ČSSD osobně.