Hlavní navigace

ČT 1 si analyzovala Vysokou hru, nakonec ji nepřesune na jiný den

1. 4. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
1. 4. 2011

Česká televize nakonec nepřesune soutěž Vysoká hra, kterou vysílá ve čtvrtek večer od 20 hodin proti nejsledovanějšímu českému seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 na Nově, na jiný den či vysílací čas. Serveru DigiZone.cz to řekl výkonný ředitel programu ČT 1 Radan Dolejš. Stanice si nechala zpracovat kvantitativní výzkum od společnosti STEM/MARK, z něhož vyplývá, že divákům se soutěž líbí, jen požadují, aby byla více dynamická.

K TÉMATU: Česká televize uvažuje o přesunu Vysoké hry, proti Ordinaci nemá šanci

Agentura oslovila vybrané skupiny diváků v Praze, Ústí nad Labem a Jihlavě a zjišťovala, co se jim na Vysoké hře líbí a co naopak ne. Mezi negativy převládal názor, že soutěž v určitých chvílích ztrácí tempo a že moderátor Petr Šiška by měl být důraznější. Výzkum ale nepotvrdil, že by diváci chtěli Šišku nahradit nějakým jiným moderátorem. Nežádají ani změnu vysílacího času. Nelíbí se jim ale malá propagace soutěže ve vysílání ČT.

ČTĚTE TAKÉ: Petr Šiška už ČT nevadí, bude pro ni moderovat soutěž Vysoká hra

MM socky3

ČT 1 vysílá Vysokou hru od letošního února, v průměru ji sleduje téměř 700 tisíc dospělých diváků. To je zhruba třetina oproti Ordinaci v růžové zahradě 2, kterou ve stejný čas vysílá televize Nova. Oproti Ordinaci nás ale výroba Vysoké hry včetně vyplácení výher stojí desetinu toho, co seriál na Nově, řekl serveru DigiZone.cz výkonný šéf Jedničky Radan Dolejš. V poměru cena/výkon jsme s touto soutěží spokojeni, dodal.

DigiZone.cz přinese v úterý 5. dubna rozhovor s výkonným ředitelem programu ČT 1 Radanem Dolejšem

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.