Hlavní navigace

ČT 2 se musí vyprofilovat, je na něm moc sportu, říká Fričová

18. 7. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
18. 7. 2007

Druhý program České televize ještě není úplně vyprofilovaný, škodí mu příliš velký podíl sportovních přenosů. Na dnešním zasedání Rady ČT to prohlásila nová programová ředitelka veřejnoprávní televize Kateřina Fričová, která do funkce nastoupila teprve 1. července. Poměr sportu na ČT 2 bude podle Fričové klesat postupně s tím, jak se bude rozšiřovat pokrytí digitálního kanálu ČT 4 Sport.

ČTĚTE TAKÉ: Rozhovor DigiZone.cz s programovou ředitelkou ČT Kateřinou Fričovou (1. část, 2. část)

Zatímco první program ČT je plnoformátový a má se více zaměřit na celou rodinu, kanál ČT 2 by se měl podle Fričové zaměřit na jednotlivce a má zůstat programem pro menšinového diváka. Sport zůstane na druhém programu minimálně ještě příští tři roky, protože řadu přenosů musí ČT podle vyhlášky ministerstva kultury zpřístupnit na volně šířeném programu, který je dostupný většině diváků.

MM socky3

Na letošní podzim ČT chystá podle programové ředitelky deset premiérových pořadů pro děti a zaměří se více na původní dramatickou tvorbu a dokumenty. Na těch chce také více spolupracovat se Slovenskou televizí. Podzimní programové schéma posílí dokumentární seriál o československé historii, doplněný o odborné besedy. Podzimní schéma ale ještě není úplně hotové a detailně ho ČT představí na srpnové tiskové konferenci.

Fričová pouze prozradila, že na podzim ČT uvede dva nové seriály a dvacet premiér původní dramatické tvorby. Veřejnoprávní televize zároveň pracuje na vysílacím schématu pro rok 2008. K němu programová ředitelka uvedla jen tolik, že se ČT pokusí zjednodušit schéma tak, aby si každá divácká skupina našla svůj pořad v přesně stanoveném čase. Česká televize se chce věnovat žánrům, které jí sluší, tedy dramatické tvorbě, dokumentární tvorbě a tvorbě pro děti, dodala Fričová.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.