Hlavní navigace

ČT 2 v létě? Láká především na dokumenty

20. 6. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 6. 2011

Hlavně na dokumentární filmy láká letní programové schéma druhého programu České televize. Mezi to nejatraktivnější, co následující týdny na ČT 2 nabídnou, budou patřit pondělní historické dokumenty. Diváci se mohou těšit především na sérii Apokalypsa – II. světová válka, v premiéře pak bude připraven cyklus Pevnosti, se kterým budou zájemci cestovat po památkách připomínajících bohatou vojenskou historii naší země.

ČTĚTE TAKÉ: ČT 1 nabídne v létě některé premiéry. Doplní je i nová grafika

ICTZ23

Dále je do programu Dvojky zařazen například westernová série Rio Bravo, Pod kopyty stád, Mackenovo zlato nebo Sedm set mil v sedle. Snímky se budou vysílat vždy v úterý od 20 hodin. Na středu jsou připraveny přírodovědné dokumenty – Zachránci velryb, Jak zachránit kosatku Lunu nebo Ve smrtící pasti ponorek. Původní dokumenty se budou vysílat o den později – ve čtvrtek. Pátek bude i nadále patřit cyklu Zázračná planeta. Na sobotu je připraven například romantický seriál Návrat na Brideshead a na neděli opět zahraniční dokumenty.

Programovému schématu během letních měsíců na obrazovce všech programů ČT se budeme věnovat v podrobném článku během tohoto týdne.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.