Hlavní navigace

ČT 24 dává před Událostmi delší počasí než ČT 1, opakuje relaci z podvečera

Jan Potůček

Česká televize prodloužila stopáž předpovědi počasí před hlavní zpravodajskou relací Události. Změna se ale týká pouze zpravodajského kanálu ČT 24.

Doba čtení: 1 minuta

Počasí na ČT 24 před Událostmi je pětiminutové, začíná v 18:55 a nenavazuje na minutovou upoutávku Události za okamžik. Tu ČT 24 od tohoto týdne nevysílá. Naopak na ČT 1 začínají Události za okamžik, které volně přecházejí v Počasí, až v 18:56 a samotná předpověď má stopáž tři minuty. Oba programy ČT tak před sedmou hodinou večer vysílají něco jiného.

ROZHOVOR: Potěšilo by nás, kdyby Události porážely Primu, říkají šéfové zpráv ČT

Kavčí hory už tuto změnu zapracovaly do svých programových schémat. Čtenáři DigiZone.cz postřehli, že ČT 24 od 18:55 pouze opakuje relaci, kterou vysílá společně s ČT 1 v 17:55 před Událostmi v regionech (a není tedy v grafice nových Událostí, protože Události v regionech si ponechaly stejnou vizuální podobu jako celá ČT 24).

„Není to strategie, ale nutnost a okamžitá improvizace. Na ČT 24 nesmí být sponzoring ze zákona, tak to spojujeme až na sedmou a zařadili jsme reprízu počasí ze 17:55 a taky to tak označili,“ vysvětlil pro DigiZone.cz ředitel zpravodajství ČT Zdeněk Šámal.

Našli jste v článku chybu?