Hlavní navigace

ČT 24 nabíhá na úspornější noční režim

2. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
2. 11. 2009

Zpravodajský kanál ČT 24 od 1. listopadu vysílá v úspornějším nočním režimu. Z programu zmizeli moderátoři nočního zpravodajství mezi půlnoci a šestou hodinou ranní. Novinku, kterou se redakce dozvěděla minulý týden, potvrdil Lidovým novinám ředitel veřejnoprávního zpravodajství Milan Fridrich. Čerstvé zprávy budou ve zpravodajské liště, uvedl. O noční chod zpravodajství se dál budou starat editoři i redaktoři ve směně.

Provádíme revizi programu tak, aby co nejvíc peněz šlo na vysílání, a v dobu, kdy je u televize dost diváků lačných po zpravodajství a dost aktuálních událostí s možností přenosů a živých vstupů, dodal Fridrich. Česká televize by měla díky zrušení nočního moderovaného programu ušetřit 1,5 až 2 miliony korun ročně. Chceme investovat hlavně do času, kdy jsou u televize diváci, řekl Milan Fridrich.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.