Hlavní navigace

ČT 24 rozšiřuje on-line dostupnost. Vstupuje do zařízení s OS Android

3. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 3. 2011

Diváci zpravodajského kanálu ČT 24 se zájmem o nové technologie se dnes dočkají spuštění nové aplikace, která nabídne aktuality z vysílání a webu této stanice pro mobilní zařízení s podporou operačního systému Android. Důvodem k tomuto kroku je skutečnost, že na tuto platformu přechází stále více výrobců a je tedy logické, že právě Česká televize nabídne svůj nejpopulárnější mobilní obsah.

ČTĚTE TAKÉ: ČT 24 připravila novou podobu svojí aplikace pro iPhone. Podívejte se

Veřejnoprávní médium z Kavčích hor už v tuto chvíli provozuje speciální portál pro mobilní telefon iPhone a tablet iPad, krokem, který učiní dnes, se zpravodajství ČT 24 rozšíří prostřednictvím mobilních zařízeních s Androidem mezi mnohem více uživatelů. Stávající aplikaci ČT 24 si do iPhonu dosud stáhlo přes 32.000 lidí. U Androidu se dá čekat podobný úspěch, předpokládá vedoucí sekce Nová média Milan Fridrich.

NEPŘEHLÉDNĚTE: iVysílání České televize odstartovalo v novém, nabízí HD i personalizaci

První verze aplikace ČT 24 pro Android přináší především čtečku webu ČT 24, živé zpravodajské vysílání bude brzy následovat. Aplikaci Česká televize vyvíjela s firmou Inmite. Uživatelům telefonů s OS Android nabídneme aplikaci ČT 24 ve dvou etapách v rychlém sledu jako tomu bylo u iPhonů, uvedl výkonný ředitel nových médií Fridrich. V aplikaci telefonů s OS Android najdou uživatelé články s fotografiemi a zprávy přehledně členěné v sekcích. Nebudou chybět pochopitelně ani populární pořady – Otázky Václav Moravce, Hyde Park – možnost sdílení a další záležitosti.

CIF22

Aplikaci si můžete stáhnout v Android marketu na této adrese: https://market­.android.com/de­tails?id=eu.in­mite.prj.ct.ct24­.android

Náhledy nové aplikace pro OS Android najdete v této fotogalerii na komunitním portálu Facebook, kde se můžete stát také jeho fanoušky našeho webu a získat tak další výhody.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.