Hlavní navigace

ČT 24 se bude celý den věnovat prezidentům, vysílání přebírá Brno

25. 5. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Digitální kabelová televize DVB-C Autor: 115393
25. 5. 2007

Brněnské studio České televize zajistí v pátek téměř kompletní vysílání zpravodajského kanálu ČT 24. V den, kdy v Brně začíná setkání středoevropských prezidentů, ČT 24 věnuje této události takřka celý svůj program. Vysílání kanálu ČT2 4 přebírá redakce zpravodajství úderem deváté hodiny a pražským kolegům ho vrátí těsně před Událostmi, které začínají v sedm hodin večer, informoval mluvčí ČT Martin Krafl.

Součástí vysílání bude i devadesátimi­nutový přímý přenos ze slavnostního ceremoniálu na brněnském náměstí Svobody, který začíná v 10 hodin dopoledne. Z Prahy se ČT počínaje 12. hodinou přihlásí pouze každou celou hodinu zprávami, dodal Krafl. Setkání hlav středoevropských států se ale bude plně věnovat i páteční Dobré ráno s ČT z Moravy a Slezska, které v Brně začne už v šest hodin ráno. Více než o politice a oficiálních setkáních ale budou jeho hosté spíše odkrývat zákulisí příprav setkání a další zajímavosti, přiblížil mluvčí ČT.

Exkluzivním hostem ranního vysílání z Brna bude slovenský expremiér Mikuláš Dzurinda. V živých vstupech během celého dne se diváci na ČT 24 podívají nejen na brněnské náměstí Svobody, ale také na letiště v Brně-Tuřanech, na jednání summitu na brněnském Výstavišti a do Mahenova divadla, kde bude pro prezidenty připravený večerní program. Ze studia budou celým dnem provázet dvě moderátorské dvojice: Jiří Václavek – Petr Malý a Eva Hanzlová – Michal Fila. Jejich hosty budou politologové, zahraniční komentátoři, odborníci na protokol atd., dodal Krafl.

MMF24

Pro brněnskou redakci zpravodajství ČT je celodenní zajišťování vysílání ČT 24 novinkou. Dosud se z Brna živě vysílaly jen některé pořady a přímé vstupy do celostátních zpravodajských relací, které ale odbavovalo televizní studio v Praze. Rozhodně je to něco, co jsme zatím z Brna nedělali, konstatuje šéfredaktor brněnské redakce zpravodajství Roman Ondrůj.

Přesný přehled pátečních živých vstupů televize zveřejní na této internetové stránce.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).