Hlavní navigace

ČT 24 se bude celý den věnovat prezidentům, vysílání přebírá Brno

25. 5. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

25. 5. 2007

Brněnské studio České televize zajistí v pátek téměř kompletní vysílání zpravodajského kanálu ČT 24. V den, kdy v Brně začíná setkání středoevropských prezidentů, ČT 24 věnuje této události takřka celý svůj program. Vysílání kanálu ČT2 4 přebírá redakce zpravodajství úderem deváté hodiny a pražským kolegům ho vrátí těsně před Událostmi, které začínají v sedm hodin večer, informoval mluvčí ČT Martin Krafl.

Součástí vysílání bude i devadesátimi­nutový přímý přenos ze slavnostního ceremoniálu na brněnském náměstí Svobody, který začíná v 10 hodin dopoledne. Z Prahy se ČT počínaje 12. hodinou přihlásí pouze každou celou hodinu zprávami, dodal Krafl. Setkání hlav středoevropských států se ale bude plně věnovat i páteční Dobré ráno s ČT z Moravy a Slezska, které v Brně začne už v šest hodin ráno. Více než o politice a oficiálních setkáních ale budou jeho hosté spíše odkrývat zákulisí příprav setkání a další zajímavosti, přiblížil mluvčí ČT.

Exkluzivním hostem ranního vysílání z Brna bude slovenský expremiér Mikuláš Dzurinda. V živých vstupech během celého dne se diváci na ČT 24 podívají nejen na brněnské náměstí Svobody, ale také na letiště v Brně-Tuřanech, na jednání summitu na brněnském Výstavišti a do Mahenova divadla, kde bude pro prezidenty připravený večerní program. Ze studia budou celým dnem provázet dvě moderátorské dvojice: Jiří Václavek – Petr Malý a Eva Hanzlová – Michal Fila. Jejich hosty budou politologové, zahraniční komentátoři, odborníci na protokol atd., dodal Krafl.

Pro brněnskou redakci zpravodajství ČT je celodenní zajišťování vysílání ČT 24 novinkou. Dosud se z Brna živě vysílaly jen některé pořady a přímé vstupy do celostátních zpravodajských relací, které ale odbavovalo televizní studio v Praze. Rozhodně je to něco, co jsme zatím z Brna nedělali, konstatuje šéfredaktor brněnské redakce zpravodajství Roman Ondrůj.

Přesný přehled pátečních živých vstupů televize zveřejní na této internetové stránce.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.