Hlavní navigace

ČT 24 se zítra zaměří na radar, chystá i živý rozhovor s Riceovou

7. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
7. 7. 2008

Zpravodajský kanál ČT 24 se bude zítra celý den věnovat problematice plánovaného umístění amerického radaru do Brd. V rámci projektu „Zaostřeno na…“ hodlá podrobně sledovat návštěvu americké ministryně zahraničí Condoleezzy Riceové, jež přicestuje do Prahy právě v úterý a má zde podepsat česko-americkou smlouvu o vzniku radarové základny. ČT 24 plánuje také exkluzivní rozhovor s Riceovou.

Zpravodajské štáby České televize budou od rána sledovat přípravy na událost, která završí dlouhé vyjednávání mezi Prahou a Washingtonem. Připraven bude také exkluzivní průzkum STEM, který se zaměří na vztah obyvatel České republiky k bezpečnosti země, k NATO a samozřejmě k radaru, sdělil mluvčí ČT Ladislav Šticha.

Cloud23

Ve 13:15 nabídne ČT 24 přímý přenos brífínku premiéra Mirka Topolánka v Kramářově vile, přibližně ve 14:30 samotný podpis smlouvy v Černínském paláci a poté vystoupení ministra zahraničí Karla Schwarzenberga. Na 15:40 hod. je plánováno exkluzivní interview s Condoleezzou Riceovou. Hovořit s ní bude Martin Řezníček a s velkou pravděpodobností celý rozhovor odvysílá ČT 24 živě, dodal Šticha s tím, že všechny časy jsou orientační a budou ještě upřesněny.

Ve vysílání ČT se po celý den budou střídat vládní i opoziční politici, starostové z Brd, ale také hladovkáři proti radaru (Jan Tamáš) a proti němu (Jiří X. Doležal) a lidé spojení s vládní kampaní pro radar, její kritici, zahraničí hosté a korespondenti, analytici či experti na možné negativní efekty radaru. Na ČT 24 budou moci diváci sledovat rozbory, jaké vyhlídky má radar při schvalování v parlamentu. Nad začleněním Česka do globálního prostoru by se měli zamyslet profesoři Václav Bělohradský a Miroslav Bednář, uvedl mluvčí ČT.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).