Hlavní navigace

ČT 24 upravila grafiku u zpravodajství. Ve vysílání se objevily novinky

7. 4. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
7. 4. 2011

VIDEA UVNITŘ Zpravodajský kanál ČT 24 prošel od počátku tohoto měsíce některými výraznými změnami, které se týkají jeho vysílání. Konkrétně jde o větší či menší úpravy v grafice, případně hudebních podkresech. Pravděpodobně nejviditelnější novinkou, kterou si musel všimnout každý divák, jsou nové znělky Zpráv a Studia ČT 24. U první relace nahradil skládající se zeměkouli podobný ident jako mají nyní například večerní Události. Místo naší planety jsou zde však malá loga této zpravodajské stanice.

ROZHOVOR: Grafika českých televizí se zlepšila, ale chce to i lepší obsah, říká artdirector ČT 24

Nový je v této relaci také hudební podkres při přehledu událostí. Změn doznal i přehled pořadů označovaný jako Následuje:. Změnila se jeho grafická podoba a stejně jako v případě přehledu zpráv i hudební podkres. Diváky už neruší informační lišta Právě teď a Očekáváme v horní části obrazovky. Ta se přesunula do té dolní a změnila také barevné podání. V současné době se používá kombinace bílého písma na červeném podkladu a bílého písma v černé informační liště. Změn doznalo také takzvané self promo (například Události, komentáře), o čemž se může přesvědčit níže.

MM socky3

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.