Hlavní navigace

ČT 24 zavede od září víkendové Události v regionech, ale celostátně

4. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
4. 8. 2009

Regionální zpravodajství na České televizi dostane od září prostor i o víkendu. Zpravodajský kanál ČT 24 zavede víkendová vydání pořadu Události v regionech, která ale nebudou odpojovaná zvlášť pro Čechy, jižní a severní Moravu, jak je to běžné u Večerníků vysílaných přes pracovní týden. Serveru DigiZone.cz to v dnešním rozhovoru řekl ředitel zpravodajství ČT Milan Fridrich.

ROZHOVOR: Milan Fridrich o podzimních novinkách na ČT 24

KL24

Budou patnáctiminutové, budeme je vysílat od 18 hodin a budou vysílané celostátně. Nejde o nějakou zákonnou kvótu, děláme to v logice postupné regionalizaci zpravodajství ČT. Neobjeví se na ČT 1 a ČT 2, což považuji za lhostejné, protože už za tři měsíce budeme mít pokrytí digitálním signálem takové, že si ČT 24 po zemi bude moci naladit přes 93 procent populace, pokud tedy divák bude mít set-top-box, uvedl Fridrich.

Víkendové regionální zprávy nebudou odpojované po regionech ze dvou důvodů: podle Fridricha není o víkendu dostatek zpráv na to, aby zaplnily 45 až 60 minut vysílání, a ČT 24 nemůže z technických důvodů provádět regionální odpojování. Odpojování může zatím fungovat pouze u programu ČT 1. Časem, společně s rozvojem našeho webu a chystaným rozdělením Čech na tři superregiony pro odpojované vysílání ČT ale na něj taky nějak přejdeme, slibuje ředitel zpravodajství ČT.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).