Hlavní navigace

ČT 24 zruší pořady Média a svět nebo Vedlejší efekty

22. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
22. 10. 2009

Česká televize v rámci chystaných úspor provede několik změn na svém zpravodajském programu ČT 24. V nejbližších měsících zruší pořady Fokus ČT 24, Vedlejší efekty, Média a svět a Kultura ČT 24. Zavede nové bloky odpoledního i nočního zpravodajství a rovněž vznikne interaktivní publicistický pořad na denní bázi. ČT navíc rozšíří komentované události a zavede každodenní hodinový sestřih z tiskových konferencí a rozhovoru Bez komentáře. Tyto změny shrnul ředitel zpravodajství Milan Fridrich pro server Týden.cz.

DALŠÍ INFORMACE: Veřejnoprávní televize propustí do dubna příštího roku 120 zaměstnanců

ICTZ23

Každý všední den budeme vysílat v prime time od 20:10 nový interaktivní pořad Hydepark, „nové“ Události komentáře začnou už ve 22:00 a budou trvat hodinu. Ve 23:00 zařadíme poslední velkou zpravodajskou relaci dne Noční Události. Od půlnoci ve všední dny odvysíláme hodinový dokumentární sestřih hlavních rozhovorů, přímých přenosů a tiskových konferencí pod titulem: Bez komentáře. Nově vznikne také odpolední souhrnná relace Odpolední Události, uvedl Fridrich, který primárně dohlíží na zpravodajský program ČT 24.

Kromě těchto změn by se měla veřejnoprávní zpravodajská televize o víkendech soustředit i na dokumenty podobně jako soukromá byznysová televize Z1. ČT 24 od nového roku vyrukuje i s novou grafikou.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.