Hlavní navigace

ČT 24 zrušila během Událostí informační lišty a čas. Aby diváci neodcházeli k Nově?

4. 4. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

DOPLNĚNO VYJÁDŘENÍ ČT Bez informační lišty s nejnovějšími textovými zprávami a údaji o času vysílá ČT 24 hlavní zpravodajskou relaci České televize Události.

Novinku zavedla ČT 24 od nedělní premiéry nových Událostí. Nyní se hlavní zprávy na ČT 1 a ČT 24 liší pouze logem kanálu. Kavčí hory změnu dopředu nijak nekomentovaly, ale zřejmě souvisí se snahou omezit odliv diváků po půl osmé k Televizním novinám na Nově. Právě diváci zpravodajské ČT 24 totiž často odcházejí v době hlavních zpráv ke konkurenci. Mluvčí ČT Michaela Fričová ale později pro DigiZone.cz tento důvod odmítla.

ROZHOVOR: Potěšilo by nás, kdyby Události porážely Primu, říkají šéfové zpráv ČT

KL22 hlasovani

„Lišty z Událostí na ČT 24 zmizely kvůli nové grafice hlavní zpravodajské relace, která nekoresponduje s grafikou ČT 24,“ vysvětlila Fričová. Faktem je, že dosud mohl ten, kdo sledoval Události na ČT 24, jednoduše podle časomíry na obrazovce přepnout v 19:30 na Novu, nyní musí sledovat čas jinde – ať dalším kliknutím na dálkovém ovladači, nebo na vlastních hodinkách.

ČT se zároveň snaží na dobu po půl osmé nasazovat atraktivní reportáže, stálé místo zde má Téma Událostí, na které relace od svého začátku dvakrát upoutává prostřednictvím moderátora – reportéra.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.