Hlavní navigace

ČT: "Ať si hezky protře víčka, kdo chce vidět Večerníčka"

15. 12. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
15. 12. 2006

Novoroční změna programového schématu České televize (ČT) má po včerejšku jasnou podobu. Večerní pořady na ČT 1 budou uspořádané takto: Večerníček přijde už v 18:45, přesně o sedmé začnou Události se stopáží 25 minut, následovat budou Události v regionech, pak Počasí (19:40) a Branky, body, vteřiny (19:45). Posunu se dočkaly také noční Události, komentáře, které jejich příznivci uvidí od devíti hodin na programu ČT 2. Pokračujeme v tom, co jsme započali před třemi lety – zpřehledňujeme program zaváděním pevných časových os, řekl včera novinářům generální ředitel ČT Jiří Janeček.

MM socky3

Diváci jsou na změnu ve vysílání upozorňováni hned několika způsoby. Posun Událostí na sedmou avizuje spot s hesly: Zprávy už o čtvrthodiny dřív a Získejte informační náskok. Na dřívější Večerníček poukazuje říkačka: Ať si hezky protře víčka, kdo chce vidět Večerníčka. Bude koukat celý dům od tři čtvrtě na sedm.

Novinek ve vysílání České televize bude od ledna 2007 více. Program ČT 4 Sport vyslyší přání diváků a začne vysílat teletext – především se sportovními výsledky. Na zpravodajském kanále ČT 24 se objeví nový měsíčník Digitální náves. Televize vybavila občany z deseti měst základní technikou pro natáčení a střih videa a požádala je, aby zachycovali události ve svém okolí. Experiment by měl ukázat, nakolik je schůdný koncept diváckého vysílání, tedy občanské televize neprofesionálů. Během ledna se bližší informace objeví na speciálním webu www.diginaves.cz.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.