Hlavní navigace

ČT bude vysílat olympiádu z Pekingu na ČT 2 i ČT 4 Sport

26. 4. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
26. 4. 2007

Česká televize (ČT) vydala v reakci na mediální vlnu spekulací, jak že to bude vlastně s digitálním vysíláním Olympijských her z Pekingu v roce 2008, vysvětlující tiskovou zprávu. Česká televize při vysílání přenosů či záznamů z této významné sportovní události dostojí všem zákonným požadavkům a licenčním podmínkám. Z tohoto důvodu není možné vyčlenit pro toto vysílání pouze digitální sportovní kanál ČT 4 Sport, jehož dostupnost nesplňuje podmínku celoplošnosti, informuje ČT.

Plánovaný postup v přechodu na digitální vysílání České televize sice počítá s využitím některých analogových kmitočtů v současnosti obsazených kanálem ČT 2. V době, kdy se Olympijské hry Peking 2008 uskuteční, ale síť analogových vysílačů ČT 2 ještě nepozbude statusu sítě celoplošné, uklidňuje diváky tisková zpráva a dodává: Hlavní olympijský program poběží na kanále ČT 2 a rozšířená programová nabídka přenosů či záznamů bude divákům k dispozici na kanále ČT 4 Sport. Přímé přenosy ze zahájení a ukončení Olympijských her mohou být po zvážení zařazeny do vysílání na ČT 1.

MM socky3

Podle ČT není zatím jasné, o kolik se sníží dostupnost signálu ČT2 v souvislosti s přechodem na digitální vysílání. To budu jasnější až po výpočtu pokrytí digitálním a analogovým signálem v přechodném období. Analýzu nyní zpracovává Česká televize ve spolupráci s Českým telekomunikačním úřadem. Pokud by výsledky signalizovaly problémy v příjmu analogového signálu ČT2 nad přijatelnou mez, přizpůsobí ČT harmonogram přechodu na digitální vysílání tak, aby nebylo narušeno vysílání z Olympijských her, zaručuje olympijskou jistotu současným televizním divákům ČT.

Čtěte také: Pavel Dvořák: Diskuse o MPEG-4 je zbytečná a zavádějící

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.