Hlavní navigace

Česká televize chce od příštího roku oddělit výrobní a vysílací roli televize

29. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
29. 11. 2011

Novou organizační strukturu by měla mít od začátku příštího roku Česká televize. S odvoláním na generálního ředitele Petra Dvořáka o tom informovala agentura ČTK. Má vzniknout 18 tvůrčích skupin, které budou zaměřeny na jednotlivé specializace, jako je například dokumentární tvorba, dětská tvorba nebo koprodukce. Oddělí se tak výrobní a vysílací role televize.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Petr Dvořák: Zpravodajství ČT čeká audit, barevné týmy jsou jen začátek

Skupiny by měly být řízeny jedním člověkem, který by chápal výrobní i tvůrčí část procesu, uvedl podle ČTK Dvořák. Výběrové řízení na pozice šéfů skupin chce televize vypsat na počátku příštího roku a zúčastnit se jich budou moci i zájemci mimo Českou televizi. Skupiny budou moci ovlivnit vysílací schéma až na následující rok, dodal. Petr Dvořák taky hovořil o možnosti získání peněz z fondu Evropské unie na spuštění dětského a vzdělávacího kanálu ČT 3.

MMF24

ČTĚTE TAKÉ: Dvořák krotí plány s dětským kanálem ČT 3. Neví, zda na něj budou peníze

Začínám vyjednávat s ministerstvem pro místní rozvoj a ministerstvem školství o možnosti spolupráce a financování z EU. Ministerstvo školství má například velký zájem o dětský kanál, konstatoval generální ředitel České televize. Za tímto účelem chce dokonce Dvořák vybudovat na Kavčích horách zvláštní oddělení, které by se zaměřilo na spolupráci se zahraničím a financování z fondů Evropské unie. Další novinkou budou takzvané Producentské dny, díky nimž by se umělci dozvěděli, co médium chystá v následujícím ro­ce.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).