Hlavní navigace

ČT chystá na duben konferenci, kde oznámí způsob zveřejňování honorářů

21. 12. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
21. 12. 2010

Na druhou polovinu dubna příštího roku plánuje Česká televize odbornou konferenci, na které chce veřejnost seznámit se způsobem, jakým bude zveřejňovat náklady na výrobu pořadů a výši honorářů jednotlivým tvůrcům. V „rozhovoru“, který vyšel jako tisková zpráva ČT, to řekl generální ředitel ČT Jiří Janeček. Vhodné řešení pro zveřejňování honorářů a nákladů na pořady pomůže ČT najít česká pobočka Transparency International.

K TÉMATU: Umělci a jejich zvací dopis do České televize. Přijde politická invaze?

Chci dosáhnout toho, že budeme rychle a co nejpodrobněji zveřejňovat, jakým způsobem vynakládáme veřejné finanční prostředky. To je definitivní a neměnné rozhodnutí. Oslovili jsme českou pobočku Transparency International, aby nám pomohla najít vhodné řešení, a v lednu 2011 začneme intenzivně pracovat na přípravách konference, která by se měla uskutečnit v druhé polovině dubna. V jejím rámci zveřejníme výsledek a popíšeme, jak bude nový systém fungovat, prohlásil Janeček.

ČTĚTE TAKÉ: Jiří Janeček chce zveřejňovat honoráře umělců a náklady na pořady ČT

Slovo na konferenci dostanou podle ředitele ČT i signatáři nedávného dopisu předsedům pěti parlamentních stran, kteří kritizují způsob nakládání s veřejnými prostředky v ČT. To vše v přímém přenosu na ČT 24. A záznam dáme na internet. Chci, aby to byla dobře připravená akce, z níž vzejde také závěrečný dokument, který shrne postoje účastníků. Jsem přesvědčen, že v roce 2011 postoupíme o pořádný kus dále ve zveřejňování struktury nákladů ČT, věří Janeček.

MMF24

NAPSALI JSME: Premiér Nečas slíbil umělcům, že se bude zabývat situací v České televizi

Kavčí hory plánují úpravu všech smluv s tvůrci tak, aby do budoucna mohly zveřejňovat informace o veškerých vynaložených penězích na původní tvorbu ČT. Chceme, aby každý, kdo bude prostřednictvím ČT dostávat peníze z kapes televizních diváků a plátců poplatků, v budoucnosti automaticky dával souhlas s tím, že je ČT oprávněna informace o tom zveřejnit, přiblížil Janeček. Dubnový termín konference televize zvolila kvůli práci na výroční zprávě Rady ČT za rok 2010, kterou musí radní odevzdat Poslanecké sněmovně do konce března.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).