Hlavní navigace

Česká televize chystá personální audit, možná bude propouštět

24. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
24. 11. 2008

Veřejnoprávní Česká televize provede v příštím roce rozsáhlý personální audit, který by měl prověřit, zda Kavčí hory nemají rezervy v nákladech na zaměstnance a zda peníze vyplácené na mzdách vynakládá hospodárně. Podle ekonomického deníku E15 tento audit začne již v lednu 2009. Potřebuji se jako manažer ujistit, že zaměstnávám správný počet lidí na správných místech, cituje list generálního ředitele ČT Jiřího Janečka.

K TÉMATU: ČT se chystá šetřit na programu, příští rok bude vysílat více repríz

KL24

Jak dlouho bude audit probíhat a která externí agentura jej provede, televize deníku nesdělila. List však upozorňuje, že za auditem stojí snaha vedení televize udržet vyrovnaný rozpočet i v roce 2009 přesto, že ČT nemůže počítat s dalším zvýšením koncesionářského poplatku. Výnosy v roce 2009 zůstanou konstantní, zatímco celkové náklady vzrostou, řekl Janeček. Televize už před časem oznámila, že kvůli šetření v příštím roce zvýší počet repríz ve svém vysílání.

Jedním z důvodů, proč potřebuje ČT šetřit, je start veřejnoprávního multiplexu. ČT musí zajištovat souběžné analogové i digitální vysílání, což v době přechodu na DVB-T znamená platit o desítky milionů korun ročně za šíření signálu navíc. Jiří Janeček už označil letošní rok za „poslední rok hojnosti v těchto letech“. Aktuálně má v ČT pracovat 2 930 zaměstnanců, kteří pobírají průměrnou měsíční mzdu ve výši 32 386 korun.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).