Hlavní navigace

ČT dotočila seriál Cirkus Bukowsky, nasadí ho na Jedničku letos na podzim

15. 5. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Hlavním hrdinou dvou šestidílných kriminálních sérií je Nestor Bukowsky, ztvárněný hercem Pavlem Řezníčkem. ČT seriál přirovnává k minisérii Sherlock Holmes od britské BBC.

Nový krimiseriál Cirkus Bukowsky dotočila Česká televize. Dvě šestidílné řady, které spojuje ústřední postava Nestora Bukowského (Pavel Řezníček), Kavčí hory natáčely od loňského září. Projekt zvešel z předloňského Souboje seriálů, který na ČT 1 zavedl tehdejší výkonný ředitel Radan Dolejš. Přesto, že tento seriál nakonec nezvítězil, dostal od nového vedení ČT zelenou a stal jedním z prvních, které Kavčí hory pustily do výroby za nynějšího generálního ředitele Petra Dvořáka. Do vysílání se dostane už letos na podzim.

K TÉMATU: Česká televize začala natáčet seriál Cirkus Bukowsky z finále Souboje seriálů

Série vypráví příběh hrdiny Nestora Bukowského, zmítaného nepřízní osudu a úkladných intrik. Nestor má velký problém, sebevražda jeho milenky se totiž začne jevit jako vražda. Hrdina přichází o práci, manželku i domov a navíc po něm jde zarputilý kriminalista Kuneš (Hynek Čermák), který musí zároveň bojovat se svými vnitřními démony a nastoupit na protialkoholní léčbu. V opačném případě mu hrozí vyhazov z práce. Přes počáteční vzájemné antipatie je brzo jisté, že dotyční musí spojit své síly a pustit se do pátrání na vlastní pěst. V záporné roli se v seriálu objeví i herec Jaromír Hanzlík.

ČTĚTE TAKÉ: Babička ze Souboje seriálů má smůlu, ČT chce natočit Cirkus Bukowsky

KL22 hlasovani

„V Cirkusu Bukowsky sázíme hlavně na atmosféru, černý humor a jemnou nadsázku, přičemž vycházíme z anglosaského modelu dvou šestidílných sérií,“ přiblížil kreativní producent ČT Josef Viewegh. „V žádném případě nechceme kopírovat švédskou nebo anglickou detektivní školu, záměrně se pokoušíme vytvořit svoji vlastní.“ Vedle Pavla Řezníčka, Hynka Čermáka a Jaromíra Hanzlíka v seriálu hrají Marika Šoposká, Vanda Hybnerová, Jan Vlasák, Michal Dlouhý, nebo srbský herec Predrag Bjelac. Režisérem a scénáristou Cirkusu Bukowsky je Jan Pachl.

„Cirkus Bukowsky je odvážným seriálem, který obohatí českou televizní tvorbu o nový žánr. Vychází z moderních detektivních světových trendů a tvůrci úzkostlivě dbali na kvalitu a výpravu, která by měla seriál svým pojetím přiblížit spíš několikadílnému filmu, než běžné televizní produkci,“ popisuje programový ředitel ČT Milan Fridrich. „Pokud někdo litoval, že v Česku nevznikají inovativní seriály, jako je např. minisérie o Sherlocku Holmesovi od BBC, tak Cirkus Bukowsky je jednou z odpovědí ČT na požadavky současného televizního diváka,” dodává.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.