Hlavní navigace

ČT HD ukončí ve středu paralelní vysílání na satelitu Astra

14. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
14. 6. 2010

Paralelní vysílání programu ČT HD, který kombinuje stanice ČT 1, ČT 2 a ČT 4, na původní a nové frekvenci skončí na pozici 23,5 st. východně již tuto středu mezi pátou a šestou hodinou. V ranním bloku Studio 6 o tom informoval diváky technický ředitel veřejnoprávního média z Kavčích hor Rudolf Pop. Jde o zásah do přijímače, který může provést skoro každý do pěti minut a je vše vyřízeno, informoval Pop.

CIF - osobnosti

Diváci budou moci sledovat od středy 16. června program ČT HD na těchto parametrech: Astra 3B (23,5 st. východně), 11973/V, SR 27500, FEC 5/6, norma DVB-S/QPSK, kódování CryptoWorks a Irdeto. Jak jsme ale uvedli výše, už nyní je možné stanici na nových parametrech naladit. Rudolf Pop ve Studiu 6 také stručně vysvětlil, jak je distribuován signál z fotbalového šampionátu v Jihoafrické republice na Kavčí hory. Signál je distribuován pomocí satelitu v HDTV a zachycován na evropském teritoriu do sítě a následně předáván do České televize, kde dochází k dekódování, upozornil Pop.

Na některé dotazy, které do vysílání přišly, se ale vůbec nedostala vzhledem k prostoru, který rozhovor s technickým ředitelem České televize dostal, byly to necelé čtyři minuty, řada. Šlo například o ty, proč je vysílání zpravodajského kanálu ČT 24 na satelitu platformy Digi TV kódováno nebo proč není u programu ČT HD dostupný teletext. Rudolf Pop ještě stihl odpovědět na otázku našeho čtenáře Petra Šilhavého, který se ptal na to, zdali bude během fotbalového mistrovství dostupný seriál Hříšní lidé Města pražského v HD kvalitě. Bohužel nebude.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).