Hlavní navigace

ČT i Nova spustí od července televizní spoty pro Domažlicko

21. 6. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
21. 6. 2007

Speciální televizní spoty, které budou upozorňovat na blížící se termín vypnutí analogového vysílání, začnou od 1. července na Domažlicku vysílat Česká televize a Nova. Obě televize o tom informovaly na dnešních tiskových konferencích. Spoty naladí pouze diváci na Domažlicku, kteří přijímají pozemní analogový signál z vysílače Vraní vrch.

Česká televize nabídne zhruba dva spoty denně v hlavním vysílacím čase na obou analogových programech. Odvysílá je v době, kdy pro zbytek republiky poběží upoutávky na pořady ČT. Stejný systém zvolí i televize Nova, která navíc připravila opravdu „motivační spot“, jenž začíná jakoby upoutávkou na Televizní noviny, brutálně přerušenou zrněním po celé obrazovce.

Na zrnícím se pozadí se následně objeví nápis ANI MY NECHCEME, ABYSTE PŘIŠLI O SIGNÁL TV NOVA, po kterém moderátoři Televizních novin upozorní na speciální internetovou stránku se všemi potřebnými informacemi. Ta má adresu www.nova.cz/di­gitalizace a televizi ji podle generálního ředitele Petra Dvořáka spustí 1. července.

BRAND

K vypnutí analogového vysílání z Vraního vrchu na Domažlicku má dojít 31. srpna 2007. Zatím je jisté, že tak stane v případě programu ČT 2, který ruší digitální rozhlas v sousedním Německu. U analogových programů ČT 1 a Nova záleží na tom, kolik domácností si do tohoto data pořídí digitální přijímač. Nova požaduje, aby jich bylo minimálně 55 procent, ale nebazíruje na tom, aby bylo toto číslo doslovně dodrženo.

Další podrobnosti v zítřejším článku na DigiZone.cz

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).