Hlavní navigace

Domažlice

UPC nabídne klientům v Pelhřimově i Domažlicích lepší služby, zavádí tu „digitál“

„Do zlepšování sítě a modernizace koncových zařízení investujeme pravidelně a modernizace v dalších městech bude pokračovat,“ uvedl šéf marketingu UPC Jan Kohout.

27. 10. 2015 15:15
Doba čtení: 1 minuta

Vraní vrch má výluku, obyvatelé Domažlicka budou bez signálu některých stanic

Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací techniky.

Doba čtení: 1 minuta

Západočeská TV ZAK po třech letech změní distribuci, odchází z multiplexu 3

Stanice bude od 1. ledna příštího roku oficiálně vysílat v multiplexu 4 společnosti Digital Broadcasting, která patří ostravskému podnikateli Radimu Pařízkovi.

Doba čtení: 2 minuty

Rádio Čas získalo zpět tři bývalé kmitočty, uspěli i další rozhlasoví vysílatelé

Pro Radima Pařízka nejde u vysílací rady o jediný úspěch v poslední době. Začátkem tohoto měsíce již získal volnou frekvenci pro Rádio Čas Rock v Novém Jičíně.

Doba čtení: 1 minuta

Dva se perou a třetí se směje? V případě Premier League to určitě neplatí

TÝDENNÍ REVIZE – Společnost Slovak Telekom doslova šokovala exkluzivní dohodou s O2 Czech Republic. Kromě klientů Digi TV a O2TV v České republice Premier League nikdo neuvidí.

Doba čtení: 5 minut

Regionální síť 7 se rozšiřuje do dalších lokalit, nejsilnější vysílač bude v Domažlicích

„Jsem velice rád, že i v letošním roce budeme moci, po dohodě s Českou televizí, zajistit programy ČT v HD kvalitě pro mnohem více diváků než dosud,“ pochválil si ostravský podnikatel Radim Pařízek.

Doba čtení: 1 minuta

Vysílač multiplexu 4 na Čerchově u Domažlic zprovoznil online kameru, která snímá okolí

Kameru provozuje plzeňská společnost RTIcz, jež vysílač pro operátora multiplexu 4 postavila. Zprovoznění kamery bylo součástí dohody s domažlickou radnicí.

Doba čtení: 1 minuta

„Pokusný králík digitalizace“ bez televizního signálu, půjde pouze Pařízkův multiplex

V Domažlicích nebude možné zachytit ani signál tamního rozhlasového vysílače. VKV se taktéž odmlčí v severních Čechách v případě Rádia BBC/Zet na kmitočtu 105.8 MHz.

Doba čtení: 1 minuta

Multiplex 4 zahájil testovací vysílání na Domažlicku, z vrchu Čerchov

UVNITŘ MAPA POKRYTÍ – Síť s tematickými kanály televize Nova a stanicemi Relax a Rebel lze naladit na kanálu 25, maximální povolený výkon vysílače je 6,3 kW

Doba čtení: 1 minuta

„K čemu je Regionální síť 7?“ můžeme se ptát po spuštění ČT :D a ČT art v multiplexu 3

TÝDENNÍ REVIZE – Nebýt programů České televize ve vysokém rozlišení, existence Regionální sítě 7, která pokryla z řady vysílačů naší republiku, by úplně postrádala smysl.

Doba čtení: 5 minut

Radim Pařízek už staví u Domažlic nový vysílač pro multiplex 4 a Regionální síť 7

Z vojenských garáží na vrchu Čerchov mají vysílat oba multiplexy s programy České televize, Novy a skupiny Pohoda. Kmitočtové příděly od ČTÚ už mají.

Doba čtení: 1 minuta

Vysílač Zlín - Tlustá hora má výluku, v noci se odmlčí Černá hora a Vraní vrch

Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie, informovaly České Radiokomunikace.

10. 9. 2013 6:30
Doba čtení: 1 minuta

Multiplex 4 chystá expanzi. Nově pokryje Domažlice, Českou Lípu, Náchod i další města

Další plány týkající se výstavby multiplexu 4 představí Radim Pařízek pravděpodobně na tiskové konferenci, která se koná tuto středu. Na ni představí i svou novou televizní rodinu Pohoda.

Doba čtení: 1 minuta

Vysílač pro multiplex 4 na Domažlicku má jasnější obrysy. Bude na střeše garáží

Domažlická radnice pronajme firmě Digital Broadcasting střechu garáže na vrchu Čerchov, operátor ale bude muset na oplátku opravit střechu a fasádu

Doba čtení: 1 minuta

Plzeňská televize Zak expandovala do Domažlic, přes analogovou kabelovku UPC

UVNITŘ FOTO – Krajská Zak TV je pozemní cestou dostupná v multiplexu 3 z vysílačů Krašov a Tři kříže, které do Domažlic nedosáhnou

Doba čtení: 1 minuta

Domažlice vyjednávají o dokrývači pro multiplex 4, chtějí další kanály Novy

UVNITŘ LETÁK – Radnice uvažuje o bezplatném pronájmu prostoru pro vysílač, nebo nabídce využití metropolitní sítě pro rozvod signálu k vysílači

Doba čtení: 2 minuty

Domažlicko, Královéhradecko a Brno čeká od půlnoci výluka televizního vysílání

Až do šesté hodiny ráno nepůjdou vysílače Domažlice – Vraní vrch, Trutnov – Černá hora a Brno – Hády. Rozhlasového vysílání se údržbová přestávka nedotkne.

Doba čtení: 1 minuta

Domažlický deník: Roli pokusného králíka DVB-T jsme splnili, a pak na nás zapomněli

Obyvatelé na Domažlicku několik let po skončení digitalizace ve svém regionu mají přístup pouze k programům z multiplexů 1 a 2. Marně čekají například na kanály Prima love nebo Óčko.

Doba čtení: 1 minuta

ZAK TV odstartuje v DVB-T 15. ledna. Nabídne půlhodinové zprávy

Doba čtení: 1 minuta

V Domažlicích je výluka digitální televize, nejdou multiplexy 1 a 2

Doba čtení: do minuty

Vzniká monopol na provozování sítí pro zemskou digitální televizi

TÝDENNÍ REVIZE - Po tomto týdnu, kdy České Radiokomunikace oficiálně potvrdily nákup stoprocentního podílu ve společnosti Czech Digital Group, v podstatě můžeme mluvit o monopolizaci trhu operátorů sítí pro terestrickou digitální televizí. Radiokomunikace totiž zajišťují technicky chod multiplexu 1 pro Českou televizi, provozují vlastní síť číslo 2 a nyní ovládla i multiplex 3. V tuzemsku funguje sice ještě distribuce terestrického signálu prostřednictvím společnosti Telefónica O2, ovšem ta tak činí pouze ve třech lokalitách - v Praze, Brně a Ostravě.

Doba čtení: 5 minut

Projekt Davida Rácze Digitální Chodsko končí

Doba čtení: 1 minuta

Zítra se odmlčí digitální vysílání v Domažlicích

Doba čtení: do minuty

Zbytečné 3D televizory? Bez nich by se v 3D vysílat ani nezačalo, namítají výrobci

Připadá vám zbytečné a předčasné kupovat 3D televizor, když žádná česká televize trojrozměrně nevysílá? Na stejnou otázku jsme se zeptali výrobců těchto televizorů na včerejším VIII. kulatém stolu DigiZone.cz v pražském hotelu Jalta. Zástupci společností Samsung, Panasonic a LG se shodli na tom, že k zavedení a rozšíření 3D televizního vysílání je třeba silný impuls, kterým je právě prodej prvních 3D televizorů. Řeč ale přišla rovněž na budoucnost plazmových televizorů, HDTV a využívání internetového obsahu na televizních obrazovkách.

23. 4. 2010 0:00
Doba čtení: 6 minut

Analogová Nova z Vraního vrchu u Domažlic skončila

Doba čtení: 1 minuta

ČTÚ zahájil správní řízení kvůli nevypnutí analogové Novy na čtyřech vysílačích, včetně Chebu a Domažlic

Doba čtení: 2 minuty

Zůstane Nova jediným analogovým mohykánem?

Česká televize tento týden oznámila poměrně razantní vypínání analogových dokrývačů ČT 1 a ČT 2, které se dotkne prakticky celých Čech. Jenom během března jich ČT vypne 85. Televize Prima už většinu svých analogových dokrývačů v oblastech, kde skončilo její analogové vysílání na hlavních vysílačích, vypnula. A co Nova? Nejsledovanější česká televize si dává na čas.

Doba čtení: 4 minuty

Prima mohla ukončit analog v České Kubici a Nižboru

5. 2. 2010 16:34
Doba čtení: 1 minuta

Domažlická Hostouň nainstalovala satelitní držáky téměř k ničemu

Doba čtení: 2 minuty

Provozování analogových ostrůvků v digitálních oblastech ztrácí smysl

Signál digitální terestrické televize už pokrývá téměř celou Českou republiku, alespoň co se multiplexu 1 týká, takže jsem si položil otázku, zda má vůbec ještě smysl provozovat malé analogové vysílače typu pražského Strahova, Žvahova, Vokovic apod. Myslím si, že nemá. Sleduje vůbec ještě někdo analogový signál z těchto lokalit, nebo jde jen o zbytečné plýtvání energií? Vypnutí analogové ČT 1 na Strahově, plánované na 4. ledna 2010, vítám jako dobrý počin pro začátek a doufám, že se brzo dočkáme stejného kroku i v dalších lokalitách.

Doba čtení: 3 minuty