Hlavní navigace

Projekt Davida Rácze Digitální Chodsko končí

15. 12. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
15. 12. 2010

Spolupracovník serveru DigiZone.cz a prodejce z Domažlic David Rácz končí s podnikáním v oblasti digitální televize. Jeho projekt Digitální Chodsko, který zahrnoval prodejnu s technikou pro terestrické a satelitní vysílání a také stejnojmenný web, uzavře svou téměř čtyřletou historii na začátku příštího roku. Našemu webu to řekl sám Rácz.

BLOG.DIGIZONE.CZ: Obecní rozhlas stále boduje

Za poslední rok jsem měl výdaje vyšší než příjmy. Situace byla nadále neudržitelná, řekl DigiZone.cz Rácz. Podle něho může za celou situaci klesající zájem o oblast digitální televize. Rácz uvedl, že lidé v regionu si pořídili buďto terestrické přijímače nebo satelitní komplety a tím pro ně celý proces skončil. Domažlicko bylo jako takzvaný pokusný králík digitalizace první oblastí v Česku, kde nastala takzvaná analogová tma, celý kraj se tedy ocitl bez původního signálu televize. Rácz patřil v této oblasti mezi vyhledávané odborníky i samotnými médii.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).