Hlavní navigace

Vysílač pro multiplex 4 na Domažlicku má jasnější obrysy. Bude na střeše garáží

3. 6. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Domažlická radnice pronajme firmě Digital Broadcasting střechu garáže na vrchu Čerchov, operátor ale bude muset na oplátku opravit střechu a fasádu

Na střeše garáží na vrchu Čerchov na Domažlicku má vyrůst vysílač pro televizní multiplex 4 a zřejmě i pro Regionální síť 7. S odvoláním na starostu Domažlic Miroslava Macha o tom informoval Domažlický deník. Čerchovské garáže patří městu a to je ochotno provozovateli čtvrtého multiplexu, společnosti Digital Broadcasting, pronajmout jejich střechu pro umístění čtyřiadvacetimetrového tenkého vysílače. Za to ale musí operátor na garážích postavit novou střechu, opravit fasádu a umístit kameru, která by online snímala okolí pro pořad Panorama na České televizi.

cif-tip-téma-foto

K TÉMATU: Multiplex 4 se chystá dokrýt bílá místa. Přejde k němu Nova a Nova Cinema?

„Projekt vysílače na objektu garáže by byl dočasný, stanoviště by v budoucnu mělo být přesunuto do objektu vojenské věže,který by zhruba do tří let mohl být převeden na město,” řekl listu starosta Domažlic. Ke stavbě vysílače se musí kromě stavebního úřadu vyjádřit i správa CHKO Český les, na jejíž území se garáž na Čerchově nachází. Tu zatím společnost Digital Broadcasting nekontaktovala.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.