Hlavní navigace

Prima začala vysílat digitalizační spot (UVNITŘ VIDEO)

Doba čtení: 1 minuta

Domažlické čeká výluka digitálního multiplexu A

Doba čtení: do minuty

Prima už brzy digitálně také v Domažlicích, Plzni a Ústí

Doba čtení: 1 minuta

Multiplex 2 je už zaplněný televizemi, tvrdí České Radiokomunikace

Doba čtení: 2 minuty

Dotazy čtenářů DigiZone.cz: O rozšiřování DVB-T, konkrétních modelech set-top-boxů a spolupráci s DigiZone.cz

Po týdnu opět otevíráme redakční poštu, abychom čtenářům zodpověděli další část jejich dotazů. Tentokrát bude řeč např. o rozšiřování DVB-T a zajímavostí bylo, že oba čtenáři se ozvali z Liberecka. Třetího čtenáře, který je z Rokycan, zajímalo, jak je možné, že se mu u multiplexu 3 naladil pouze obsah, ale není možné ho sledovat. Poradíme, jak si poradit s digitálním příjmem na více televizorech a řeč bude také o konkrétních modelech set-top-boxů. Chcete psát pro náš server? Pak i vám je určen dnešní text.

Doba čtení: 7 minut

Kanálové vložky v STA jsou k ničemu!

Jistě jste si mnozí z vás uvědomili, že přechod na příjem pozemního digitálního televizního vysílání s sebou přináší nezbytné výdaje. Na Domažlicku se bude brzy jednat o nezbytné výdaje na druhou! Když se v létě 2007 schylovalo k ukončení analogového vysílání z místního Vraního vrchu, montážní firmy ve městě Domažlice, Horšovský Týn, Kdyně a ostatních větších obcích s občanskou bytovou výstavbou finišovaly s nezbytnou úpravou na společných televizních rozvodech – STA.

Doba čtení: 2 minuty

Multiplex 3 do konce roku doběhne v pokrytí digitální Novu, slibuje CDG

Doba čtení: 2 minuty

Vypnou nám ČT 2. Co máme udělat, abychom o ni nepřišli?

Přesně takhle by se mohli zanedlouho ptát mnozí naši čtenáři, kteří doposud přijímají signál druhého programu České televize prostřednictvím analogových terestrických vysílačů. Veřejnoprávní televize se totiž chystá na vypnutí kanálu ČT2 na některých vysílačích proto, aby mohla zahájit vysílání tzv. veřejnoprávního multiplexu, společné sítě ČT a ČRo. Týká se to konkrétně obyvatel Českobudějovicka, Prahy a středních Čech, Plzeňska, Sušicka a Ústí nad Labem. Kromě příjmu ČT 2 prostřednictvím digitální terestrické televize se můžete rozhodnout také pro satelit, digitální kabelovou televizi nebo IPTV.

Doba čtení: 7 minut

VKV – velmi krátké vitríny

S narůstajícím zájmem o koupi nové širokoúhlé ploché televize zároveň narůstá počet nečekaných problémů. Velká většina televizních diváků vlastnila nebo stále vlastní skleněný CRT televizor s vypouklou obrazovkou a úhlopříčkou 55, případně 72 cm. Ty jsou poměrně dobře skladné a vejdou se do obývacích stěn, oblíbeného to kusu nábytku z dob komunismu. Jenže nové širokoúhlé televizory do těchto stěn jaksi nepasují...

Doba čtení: 2 minuty

V říjnu digitální ČT v Chebu, v listopadu v Jihlavě, Chomutově a Jáchymově

Doba čtení: 1 minuta

Kleť a Cukrák už vysílají piktogram. Vypnutí ČT 2 se blíží i v Praze

AKTUALIZOVÁNO Neoficiální informace serveru DigiZone.cz, že se Česká televize připravuje vložit do obrazu analogového programu ČT 2 z vysílačů Kleť a Cukrák varovný piktogram, který upozorňuje na blížící se vypnutí tohoto vysílání, se dnes potvrdily. Jak na středočeském Cukráku, tak na jihočeské Kleti už ČT 2 piktogram vysílá. Pro diváky to znamená, že nejpozději koncem září přijdou o analogový příjem ČT 2. Pokud si ale pořídí digitální set-top-box, brzy se jim rozšíří nabídka programů ČT ze dvou na čtyři.

Doba čtení: 5 minut

ČTÚ: Česká televize by měla opustit multiplex A nejpozději 31. října

Doba čtení: 2 minuty

ČT 2 odvysílala od 20:00 dokument o digitalizaci Domažlicka (VIDEO)

Doba čtení: 1 minuta

Síť vysílačů digitálního multiplexu A bude mít v úterý noční výluku

Doba čtení: do minuty

Fotbalové satelitní šílenství

Televize Prima má na Domažlicku velmi žalostné pokrytí z pozemních vysílačů, a mnohdy ji tu diváci tímhle způsobem vůbec nenaladí. V pozemním digitálním vysílání úplně chybí, protože z vysílače Vraní vrch je tu dostupný pouze přechodný digitální multiplex A s programy České televize, Novy a Českého rozhlasu. Ti, co dychtili po fotbalovém Euru 2008, se ale nevzdali a jali se Primu ladit dostupnější cestou – po satelitu.

Doba čtení: 3 minuty

Televizní krabičky na pochodu

Desítky let byl český televizní divák do jisté míry odsouzen volat v případě problému televizního opraváře. Zdá se, že nastává doba, kdy se problémy okolo televizního příjmu do jisté míry dají řešit rychleji a operativněji. Jako maloobchodnímu prodejci digitálních „krabiček“ (takto nazývá set-top-box drtivá většina lidí) se mi čím dál tím častěji stává, že v případě problému mi zákazník přinese samotný set-top-box do prodejny.

Doba čtení: 2 minuty

Martin Mrnka: Vysílání Z 1 zahájí Jan Němec s Veronikou Sedláčkovou

Bývalí moderátoři Událostí, komentářů na České televizi Jan Němec a Veronika Sedláčková zahájí tuto neděli v 19 hodin vysílání nové digitální zpravodajské televize Z 1. Moderátorská dvojice provede hodinovou hlavní zpravodajskou relací. Další hlavní zprávy o poloviční stopáži budou následovat od desáté hodiny večer. Kde všude a jakým způsobem diváci naladí Z 1 už v den jejího startu, říká v rozhovoru pro DigiZone.cz generální ředitel této televize Martin Mrnka a šéf techniky Vít Novotný.

Doba čtení: 14 minut

V multiplexu s Novou se mohou dočasně objevit kabelové televize

Doba čtení: 2 minuty

Dotazy čtenářů DigiZone.cz: O abonenci kanálů, sledovanosti televizí i platformě Digi TV

Dnes je tomu téměř na den přesně dva měsíce, co jsme pro vás s dotazy otvírali redakční poštu. Protože se jich opět sešlo poměrně hodně, je čas na ně odpovědět. Tentokrát budeme radit, jak na aktualizaci firmwaru v set-top boxu, co dělat, když chcete sousedy informovat o přechodu na digitální vysílání a kde se dá zjistit sledovanost jednotlivých televizí. Stranou nezůstanou ani některé technické dotazy a přijde řada i na abonenci kanálů Galaxie sport a Sport 5. Nakonec si také přečtete, že někteří lidé si nás stále pletou s provozovatelem placené satelitní televize Digi TV.

Doba čtení: 8 minut

Průvodce digitálním vysíláním (47.): Kde se dozvědět víc o digitalizaci?

Články cyklu Průvodce digitálním vysíláním vycházejí v Týdeníku Televize (a převzatě i na DigiZone.cz) už více než rok. Pokud patříte mezi jejich pravidelné čtenáře, měli byste mít o digitalizaci televizního vysílání slušné základní povědomí. Možná vás proto napadla otázka, kde byste se mohli o tématu dozvědět další informace.

Doba čtení: 3 minuty

Nova bude na Domažlicku nadále vysílat analogově i digitálně

Doba čtení: 1 minuta

„Svět-top-box“ aneb když není chyba na vašem přijímači

Setkal jsem se již s různým pojmenováním digitálního pozemního přijímače, jako např.sex-box či sekto-box, jedna zákaznice důchodového věku toto zařízení pojmenovala jako svět-top-box. Zprvu jsem si myslel, že ono ironické pojmenování patří širokému televiznímu přehledu s určitým nadhledem. Mýlil jsem se, žena takto jen chtěla označit zařízení, které jí stále nenabízí očekávaný seznam programů.

Doba čtení: 3 minuty

Přechod na DVB-T se na Domažlicku týkal 24 tisíc domácností

Doba čtení: 1 minuta

Do veřejnoprávního multiplexu bude možné vložit i tzv. czech point

Doba čtení: 1 minuta

O lidském rozměru digitální televize

Česká vláda ještě neschválila harmonogram zapínání digitálního a vypínání analogového vysílání. Česká televize dosud nevybrala technického operátora veřejnoprávního multiplexu. Česká digitalizace má ale přesto zaděláno na dobré časy. Proč si to myslím? Naději mi dávají ti, kterými se kde kdo zaklíná, ale málokdo pro ně něco skutečně dělá. Ano, mám na mysli televizní diváky. Povědomím o digitálním vysílání dokážou totiž překvapit i ti, o nichž byste si to na první pohled možná nemysleli.

Doba čtení: 4 minuty

Dotazy čtenářů DigiZone.cz: praktické otázky digitalizace i skryté titulky

Opět pro vás otevíráme schránku redakčního e-mailu serveru DigiZone.cz. Dnes se v ní sešly dotazy na využití staré paraboly, na problematiku digitalizace a bytového družstva i na výběr vhodných set-top-boxů. Jeden ze čtenářů přišel s nápadem instalovat pro DVB-T centrální vysílač do středu republiky a šířit odtud program pro celé území jen na jednom kanále. Připojil také ideu využívat set-top-box jako samostatný přijímač digitálního rozhlasu. Na závěr se dočtete, že barvení skrytých titulků ohluchlým lidem víc vadí než pomáhá.

Doba čtení: 14 minut

Zdeněk Duspiva: Na kampaň chceme 90 milionů z reklamy ČT

Státní informační kampaň k přechodu na digitální televizní vysílání by měla odstartovat ještě letos. Výběrové řízení na jejího realizátora vypíše Česká televize ve spolupráci s Národní koordinační skupinou pro digitalizaci (NKS). Podklady pro kampaň a její financování už jsou připraveny a v nejbližších dnech by je měla projednat vláda, říká v rozhovoru pro DigiZone.cz předseda NKS Zdeněk Duspiva. Skupina kabinet žádá, aby z reklamních výnosů ČT letos uvolnil na kampaň a služby spojené s digitalizací 90 milionů korun.

Doba čtení: 18 minut

Lidé řeší příjem nekvalitního terestrického signálu satelitem

Doba čtení: 1 minuta

Pro Óčko je prioritou pokrytí Ústecka, Z 1 chce do října 50 % populace

Doba čtení: 1 minuta

Rudolf Pop, Karel Trpák: ČT nabídne Dolby Digital, DVB podtitulky, samostatné zvukové stopy i MHP

Česká televize (ČT) čeká na vítěze výběrového řízení na provozovatele vysílačů veřejnoprávního multiplexu a schválení Technického plánu přechodu. Jaké podmínky musí vítězný operátor splnit? Kdy se sítě veřejné služby dočkají diváci na Plzeňsku, Českobudějovicku a v Sušici? Jak plánuje ČT opouštět současný multiplex A? A co za novinky veřejnoprávní multiplex nabídne? Na otázky serveru DigiZone.cz odpovídal ředitel techniky ČT Rudolf Pop a vedoucí vysílací techniky Karel Trpák.

Doba čtení: 21 minut