Hlavní navigace

Nova bude na Domažlicku nadále vysílat analogově i digitálně

30. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
30. 4. 2008

Televize Nova se nechystá v dohledné době ukončit zemské analogové vysílání z Vraního vrchu u Domažlic. Nova zde přestala šířit analogový signál loni v září, stejně jako oba analogové programy České televize. Koncem listopadu ale analogové vysílání obnovila, protože po devadesáti dnech, kdy by kmitočet pro analogové vysílání nevyužívala, by o něj mohla přijít.

Z našeho pohledu se nic nezměnilo, je to právní problém, prohlásil na úterní konferenci Digitální televize v pražském hotelu Diplomat technický ředitel Novy Ivo Ferkl. Stejný problém se podle něj týká analogového vysílání Novy z Bukové hory v severních Čechách, které brání spuštění celoplošného zemského digitálního rozhlasového vysílání v systému T-DAB na kanálu 12.

Cloud23

Nova argumentuje tím, že nemá jistotu pokračování vysílání v těchto oblastech až do konce platnosti své licence v roce 2017. Dosavadní přechodný digitální multiplex A, v němž vysílá také Nova, totiž nemá oprávnění vysílat tak dlouho. Nova je ale podle Technického plánu přechodu (TPP) zařazena do definitivního multiplexu 2, který naváže na digitální síť A.

Teprve poté, co se Nova přihlásí k TPP, může počítat s tím, že by v tomto multiplexu mohla vysílat až do konce platnosti současné licence, respektive o osm let déle (diginovela vysílacího zákona totiž Nově a Primě prodlužují platnost nynějších, již jednou prodloužených licencí, o dalších osm let, ale pouze pro zemské digitální vysílání).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).