Hlavní navigace

Potvrzeno: Analog na Domažlicku skončí až 31. srpna 2007

Doba čtení: 1 minuta

Čtyři z Domažlic - Muž (28): Zabralo mi hodně času, než jsem si rozmyslel, co koupit

Na DigiZone.cz pokračujeme v rozhovorech o digitalizaci s diváky v Domažlicích. Minulý týden jsme vám představili muže, který nejčastěji sledoval televizi Nova a při přechodu na digitální příjem mu šlo hlavně o to, aby chytal dříve nedostupné programy analogové nabídky. Ve druhém rozhovoru najdete příběh mladého muže, který s moderní technikou nemá problémy. Jeho rodina se ale s digitalizací ještě plně nesžila.

Doba čtení: 6 minut

Průvodce digitálním vysíláním (5.): Interaktivní služby digitální televize

Televize, jak ji léta známe, je pasivním médiem. Člověk si před ni sedne a zkrátka se jen dívá. Vrcholem aktivity je přepínání programů nebo hledání informací na teletextu. Digitalizace umožní využít televizní obrazovku mnohem aktivněji. Pomocí dálkového ovladače si vsadíte na sledovaný zápas, zkontrolujete bankovní účet, pošlete hlas do soutěže nebo si objednáte nákup.

Doba čtení: 5 minut

Zaplatí informační kampaň k digitalizaci i soukromníci?

Doba čtení: 1 minuta

Konec analogu v Domažlicích se posune. Možná na konec srpna.

Doba čtení: 2 minuty

Nova pustí „v dohledné době“ další programy na satelit

Doba čtení: 1 minuta

Čtyři z Domažlic - Muž (41): Mně šlo jenom o to, abych chytal programy

Digitalizaci řeší kde kdo. Píší o ní novináři, diskutují o ní televizní odborníci a zabývají se jí i politici. Ale většinou se přitom zapomíná na obyčejné lidi, televizní diváky. Právě jich se však přechod na digitální vysílání týká především. Server DigiZone.cz proto představí názory lidí, kteří se s digitalizací už vypořádali. V průběhu května vám nabídneme rozhovory se čtveřicí diváků na Domažlicku, jejichž názory dohromady tvoří zajímavou mozaiku.

Doba čtení: 5 minut

Oficiální web české digitalizace má nedostatky i dobré nápady

Počínaje středou 25. dubna mohou zájemci o českou digitalizaci navštěvovat oficiální internetové stránky. Na adrese www.digitalne.tv je spustila firma Liberal Consulting, která se společně se Sdělovací technikou stará o kampaň k digitálnímu vysílání na Domažlicku. Co web zaplacený z peněz daňových poplatníků nabízí? Prostor tu mají především základní informace určené novým zájemcům o digitální příjem. Dobré nápady se bohužel ztrácejí na černém pozadí.

Doba čtení: 5 minut

David Stádník se vrací k digitalizaci – jako dozorce kampaně

Doba čtení: 1 minuta

Prima: Chceme tolik nových kanálů co Nova

Doba čtení: 2 minuty

Pavel Dvořák: Diskuse o MPEG-4 je zbytečná a zavádějící

Představy televize Nova o rychlém zavedení zemského digitálního vysílání ve standardu MPEG-4 jsou liché a odporují reálným možnostem bezplatně šířených televizních kanálů. V rozhovoru pro server DigiZone.cz se na tom shodují předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Pavel Dvořák a vedoucí programu digitalizace ČT Pavel Hanuš. Zároveň ujišťují, že ani v příštím roce nepřijde většina diváků o analogový příjem programu ČT 2.

Doba čtení: 14 minut

Digi Boy láká na digitální vysílání na Domažlicku

Doba čtení: do minuty

Analogová tma nanečisto: Domažlicko zítra bez ČT a Novy. Včetně DVB-T.

Doba čtení: do minuty

Digi Monitor zveřejní jen některé zjištěné informace

24. 4. 2007 7:30
Doba čtení: 2 minuty

Pavel Hanuš: Na Vánoce chce ČT digitálně vysílat v Plzni, Pardubicích a Jihlavě

Hned ve třech regionech se možná už letos na Vánoce dočkají takzvaného veřejnoprávního digitálního multiplexu se čtyřmi programy České televize a sedmi okruhy Českého rozhlasu. Vedle Plzeňska a Pardubicka, o kterých už minulý týden informoval předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Pavel Dvořák, půjde také o Jihlavsko. Naopak o analogovou ČT 2 by měli přijít diváci přímo v Plzni. V rozhovoru pro server DigiZone.cz to říkají vedoucí programu digitalizace ČT Pavel Hanuš a předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák.

Doba čtení: 15 minut

Nova konečně odkryla karty v digitalizaci

Vlastní multiplex se dvěma bonusovými programy, dnešním kanálem ve vysokém rozlišení obrazu a minimálně jedna licence navíc z licenčního řízení, jehož výsledek se jí loni podařilo zpochybnit. Také jsou programové požadavky televize Nova na stát v případě, že by po ní požadoval vrácení analogových kmitočtů. Nejsledovanější česká televize navíc chce, aby digitalizace probíhala v kompresním standardu MPEG-4 a nikoli v MPEG-2, v němž se u nás už vysílá.

Doba čtení: 8 minut

Sdělovací technika partnerem informační kampaně v Domažlicích

Doba čtení: 1 minuta

Průvodce digitálním vysíláním (2.): Novinky a dostupnost digitální televize

Užitečným přínosem digitálního vysílání jsou doprovodná data. Televizní vysílání nabízí doplňkové služby řadu let, současné možnosti ale končí u teletextu. Digitalizace umožňuje mnohem pestřejší doprovod. Jaký? Kde si ho lidé v Česku užijí? A co k tomu potřebují?

Doba čtení: 5 minut

Vymění Prima digitální vysílání v Brně za severní Čechy?

Multiplex A s programy České televize, Českého rozhlasu a televize Nova by nemusel být jedinou digitální sítí, která na přelomu června a července zahájí vysílání z Bukové hory v severních Čechách. Vážný zájem o rozšíření pokrytí na tuto lokalitu má také provozovatel přechodného multiplexu B, společnost Czech Digital Group (CDG). Diváci v severních Čechách by se tak mohli dočkat také digitálního vysílání televize Prima.

Doba čtení: 6 minut

Předpokládaný konec analogu v Domažlicích: 30. červen 2007

Doba čtení: 1 minuta

Prima chce digitálně vysílat všude tam, kde Nova

Televize Prima zřejmě přehodnotila svůj postoj k digitalizaci zemského televizního vysílání. Alespoň podle vyjádření svého nového výkonného ředitele Petra Chajdy, který v úterý během chatu na webových stránkách Primy uvedl, že stanice požaduje stejné podmínky pro start digitalizace, jaké má veřejnoprávní Česká televize nebo komerční Nova. Nejzásadnějším požadavkem je podle Chajdy shodné pokrytí signálem DVB-T pro všechny tři velké analogové televize.

Doba čtení: 6 minut

Průvodce digitálním vysíláním (1.): Proč digitální televizní vysílání?

Televizní diváky čekají v blízké budoucnosti velké změny. Skrývají se za slovem digitalizace. Po gramodeskách a videokazetách, které vytlačily z obchodů CD a DVD, došlo i na televizi. Tradiční a desetiletí fungující televizní vysílání bude vypnuté a jeho místo zaujme vysílání digitální. Kdo si nenakoupí novou techniku, uvidí na obrazovce brzy už jen zrnění. Ale proč k tak razantní změně vůbec dochází?

Doba čtení: 4 minuty

Kulturní kanál Arte nabídne zdarma internetový archiv pořadů

5. 4. 2007 9:29
Doba čtení: 1 minuta

Febiofest letos dorazí i do Domažlic. Kvůli digitalizaci.

Doba čtení: 1 minuta

Nova „plně podporuje“ TPP, ale nepodepíše ho

Zajímavý slovní veletoč předvedla v pondělí podvečer televize Nova. Dva dny po vypršení termínu, ke kterému se mohly současné televizní stanice přihlásit k plnění Technického plánu přechodu na zemské digitální vysílání (TPP), vydala tiskovou zprávu, v jejímž záhlaví sice vyjadřuje „plnou podporu procesu TPP a připravenost aktivně se ho účastnit“, ve stejné zprávě ale naprosto vyloučila, že se pod tento klíčový dokument digitalizace podepíše a vrátí státu analogové kmitočty.

Doba čtení: 6 minut

ČT se v Domažlicích sešla s techniky a prodejci DVB-T přijímačů

Doba čtení: 1 minuta

Domažlická digikampaň pravděpodobně od dubna

23. 3. 2007 12:25
Doba čtení: 1 minuta

V Domažlicích proběhne diskuze nejen s prodejci set-top-boxů

23. 3. 2007 7:15
Doba čtení: 1 minuta

Poštovní spořitelna připravuje televizní bankovnictví

Doba čtení: 1 minuta

Podrobnosti o digitální televizi v Ústí nad Labem

Přelom června a července bude zlomovou událostí v zavádění zemské digitální televize v České republice. Multiplex A se rozšíří do severních Čech, z primárního vysílače Buková hora pokryje téměř dva miliony diváků a zasáhne zatím největší území ze všech lokalit, kde lze DVB-T naladit. Mezi severními a středními Čechami dojde k překrytí pražského a ústeckého multiplexu, čímž vznikne největší jednolitá oblast pokrytá signálem DVB-T.

Doba čtení: 5 minut