Hlavní navigace

Poštovní spořitelna připravuje televizní bankovnictví

22. 3. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
22. 3. 2007

První českou bankovní institucí, která hodlá využít nových možností digitálního televizního vysílání, je Poštovní spořitelna. Klienti banky patřící do skupiny ČSOB budou moci ovládat své účty dálkovým ovladačem set-top-boxu a výsledek uvidí na televizní obrazovce. Pilotní projekt by měl začít v souvislosti s digitalizací Domažlicka. Rozvíjet se bude s tím, jak se bude rozšiřovat digitální signál, řekl Hospodářským novinám mluvčí banky Milan Tománek.

Bankovní aplikace využívá standardu Domácí multimediální platformy (MHP) a k její obsluze budou diváci potřebovat dražší set-top-boxy umožňující komunikaci přes internet. Poštovní spořitelna chce přístroje v ceně zhruba tří tisíc korun poskytnout svým klientům zdarma.

Podle Milana Tománka bude možné přes televizi provádět nejprve jen základní bankovní operace, nabídka se ale postupně rozšíří. Zabezpečení u televizního bankovnictví slibuje Poštovní spořitelna obdobné jako při ovládání účtu přes internet. Ostatní velké tuzemské banky – Česká spořitelna, Komerční banka ani GE Money Bank – zatím o zřízení této služby podle Hospodářských novin neuvažují.

Cloud23

Ředitel Úseku vysílacích služeb Radikomunikací Martin Roztočil zatím jednání s Poštovní spořitelnou nepotvrdil. Není ale vyloučené, že se s nimi v nejbližší době setkáme a na věci se domluvíme. My sami připravujeme řadu MHP služeb, ale například u televizního sázení musíme ještě počkat na legislativu, uvedl Roztočil pro server DigiZone.cz. Právě Radiokomunikace provozují multiplex A, který v Domažlicích, ale i v Praze, Brně a Ostravě digitálně vysílá. Podle Roztočila nic nebrání tomu, aby bylo mobilní bankovnictví po svém spuštění součástí vysílání digitální sítě A na celkém jejím území. Chceme, aby dostupnost nových služeb byla co nejširší, řekl pro DigiZone.cz Martin Roztočil.

Poštovní spořitelna se v digitalizaci na Domažlicku angažuje už od začátku letošního roku. Tehdy začala společně s firmou Connection Group nabízet svým novým zákazníkům tisícikorunový příspěvek na set-top-box.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).