Hlavní navigace

Nova pustí „v dohledné době“ další programy na satelit

7. 5. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Logo satelitní digitální platformy DVB-S Autor: 115393
7. 5. 2007

Televize Nova se chystá „v dohledné době“ pustit na satelit další programy. Kromě toho by se tyto nové stanice měly objevit i v kabelových rozvodech, ale určitě ne na internetu. V rozhovoru pro týdeník Marketing a Media to řekl šéf nejsledovanější české televize Petr Dvořák. Pokud jde o nové kanály, budeme klást důraz spíše na satelitní a kabelové vysílání, než abychom vsadili na internetovou televizi, uvedl Dvořák.

KL24

Přes satelit jde Galaxie Sport a nyní připravujeme další kanály, které spustíme také přes satelit, odpověděl ředitel Novy na otázku, zda kromě licenčního řízení na nové pozemní digitální stanice uvažuje také o satelitu a kabelu. Kdy se tak stane, ale už Dvořák neřekl. V dohledné době, konstatoval pouze. V jiné části rozhovoru se ale Dvořák sám popřel, když marginalizoval zájem českých diváků o satelitní televizi.

Pokud by lidé opravdu tak chtěli další stanice, tak si koupí satelity a dívají se na ně. Ale tak tomu není a všichni čekali na Novu, komentoval Dvořák zavádění digitálního vysílání na Domažlicku. To, že tam není Prima, nikomu nevadí. Že tam není ČT 2 také nikomu nevadí, pokud se zrovna nehraje MS v hokeji nebo není olympiáda. Ti lidé prostě chtějí hlavně Novu a ČT 1, dodal.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).