Hlavní navigace

ČT se v Domažlicích sešla s techniky a prodejci DVB-T přijímačů

30. 3. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

30. 3. 2007

Odborníci z České televize a společnosti Radiokomunikace navázali úzký kontakt s prodejci spotřební elektroniky a zástupci servisních organizací na Domažlicku. Došlo k tomu na Městském úřadě Domažlice, kde včera proběhla diskuze zástupců Česká televize a Radiokomunikací s profesionály, kteří se zabývají prodejem a servisem digitální televizní techniky. Za Českou televizi se debaty zúčastnil ředitel techniky Rudolf Pop, vedoucí projektu digitalizace ČT Pavel Hanuš a tiskový mluvčí Martin Krafl. Radiokomunikace zastupoval ředitel úseku vysílacích služeb Martin Roztočil v doprovodu technických expertů.

Česká televize a Radiokomunikace nejprve seznámily přítomné se situací kolem přechodu ze zemského analogového na digitální televizní vysílání v celé republice, nastínili vývoj připravovaného čistě veřejnoprávního multiplexu, potom zaměřili pozornost na konkrétní technické aspekty probíhající digitalizace přímo na Domažlicku. Řeč byla zejména o plánovaném vypnutí analogového vysílače na Vraním vrchu a o využití zvláštního piktogramu, který má ve druhém čtvrtletí tohoto roku upozornit domažlické diváky, že přijímají analogový signál, jehož šíření bude ukončeno.

Lupa tip MF temata2

Grafickou podobu piktogramu už máme, zatím ale pouze v pracovní verzi. Testujeme, jak ho do vysílání nasadíme. Veřejnost se symbolem ale včas seznámíme, uvedl dnes na dotaz DigiZone.cz mluvčí ČT.

Převážná část z téměř tříhodinového semináře byla věnována konkrétním připomínkám a dotazům samotných hostů – prodejců a servisních specialistů z Domažlic a přilehlých obcí. Jejich informace o profesních starostech i o požadavcích svých zákazníků, televizních diváků, se staly pro Českou televizi nedocenitelným zdrojem zpětné vazby. ČT i Radiokomunikace považují za mimořádně přínosné také osobní kontakty, které s účastníky diskuze navázali při neformálních osobních konzultacích, kterým věnovali čas po skončení oficiálního programu.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.