Hlavní navigace

Domažlický deník: Roli pokusného králíka DVB-T jsme splnili, a pak na nás zapomněli

20. 11. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Obyvatelé na Domažlicku několik let po skončení digitalizace ve svém regionu mají přístup pouze k programům z multiplexů 1 a 2. Marně čekají například na kanály Prima love nebo Óčko.

Nespokojenost s tím, jakým směrem se na Domažlicku ubírala v posledních letech digitalizace zemského vysílání, vyjádřila v jednom z posledních vydání Domažlického deníku redaktorka Milena Cibulková. Ta vzpomíná, jak se na konci roku 2008 stala tato oblast pokusným králíkem digitalizace a jako první se dočkala i takzvaného black outu, tedy úplného vypnutí zemského analogového vysílání. Před lety začala celá digitalizace velkolepě na tamní radnici a pokračovala masivní kampaní prodejců.

Z ARCHIVU: Domažlické digitální turbulence po 31. říjnu 2008

Pokud bych mohla čistě laicky hodnotit: poté, co jsme splnili úkol ´pokusného králíka´, jakoby zájem o obyvatele našeho regionu opadl, konstatuje ve své glosa Cibulková. Ve svém druhém textu, který problematiku digitalizace na Domažlicku popisuje blíže, se především zastavuje nad tím, proč se ještě tamní obyvatelé nedočkali signálu multiplexu 3 a nemohou tak přijímat programy Prima love, Óčko, Pětka nebo Šlágr TV. Když si vzpomenu na začátky digitalizace, kdy nám slibovali hory doly, kupovali jsme set-top-boxy a měnili antény, je mi do breku, vzpomíná důchodce Karel Nový.

MMF tip early

ČTĚTE TAKÉ: Projekt Davida Rácze Digitální Chodsko končí

Marie Fianová z tiskového oddělení Novy obyvatelům Domažlicka vzkazuje, že v příštím roce by se mohli dočkat alespoň signálu multiplexu 4 společnosti Digital Broadcasting, v němž je šířen mimo jiné program Fanda a také Nova HD. Obyvatele ale upozorňuje: Nejprve se však musí možnosti pokrytí vyměřit na místě a vyhodnotit, neboť výsledky počítačové modelace mohou být poněkud jiné. O tom, zda bude možné Multiplex 4 zavést i na Domažlicku, se bude rozhodovat až poté.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).