Hlavní navigace

Radim Pařízek už staví u Domažlic nový vysílač pro multiplex 4 a Regionální síť 7

Jan Potůček

Z vojenských garáží na vrchu Čerchov mají vysílat oba multiplexy s programy České televize, Novy a skupiny Pohoda. Kmitočtové příděly od ČTÚ už mají.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nový vysílač pro televizní multiplex 4 a Regionální síť 7 začal na vrchu Čerchov u Domažlic stavět Radim Pařízek, většinový vlastník operátorů obou těchto sítí, společností Digital Broadcasting a Progress Digital. Upozornil na to Domažlický deník, který zveřejnil i fotografie rozestavěného vysílače umístěného na střeše garáží. Pronájem těchto prostor už dříve Pařízkovi schválila domažlická radnice. List ale spekuluje o problémech s napojením na zdroj elektrické energie, který má v místě pouze armáda.

K TÉMATU: Multiplex 4 získal další kmitočty, dokryje jimi Šumperk, Blansko a Klatovy

Multiplex 4 má vysílat z domažlického Čerchova na kanálu 25, maximální povolený výkon od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) je 6,3 kW. Regionální síť 7 využije kanál 32 s výkonem 20 kW. Podle Martina Roztočila, ředitel vnějších vztahů společnosti Digital Broadcasting, firma počítá se zprovozněním vysílače do konce letošního roku. Bližší termín nechtěl Domažlickému deníku sdělit.