Hlavní navigace

ZAK TV odstartuje v DVB-T 15. ledna. Nabídne půlhodinové zprávy

19. 12. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
19. 12. 2011

Západočeská ZAK TV, která k Novému roku odchází z regionální sítě R1 televize Prima, odstartuje ve stejné oblasti v multiplexu 3 společnosti Czech Digital Group (CDG) 15. ledna 2012. Serveru DigiZone.cz to řekl výkonný ředitel této stanice Jindřích Marek. Technicky by ale mělo být vše připraveno už k 1. lednu, takže teoreticky by vysílání mohlo být zahájeno o den později.

K TÉMATU: Západočeská Zak TV vystupuje ze sítě R1. Bude samostatně v multiplexu 3

Chceme připravit opravdu kvalitní program, který budeme dělat o něco lépe než doposud. Budeme nadále dávat velký důraz na region. Abychom do vysílání nedávali nějaké vycpávky, chceme nabízet divákům půlhodinu denně, a tu budeme točit ve smyčce, uvedl Marek. V praxi to znamená, že pokud bude třicetiminutové zpravodajství skutečně zachováno, mělo by jít za 24 hodin celkem o jednu premiéru a 47 repríz. Pod označením regionálního zpravodajství, které ZAK TV bude nabízet, si mohou čtenáři představit vše, co k tomu patří.

MM AI t

NEPŘEHLÉDNĚTE: Liberecká Genus TV vystoupí ze sítě R1, chce sama do multiplexu 3

Přiznám se, že toto rozhodnutí přišlo poměrně rychle, takže nemáme ještě vše úplně dobře promyšleno, ale vše bude vycházet ze zaměření na region. Všechny pořady, které budeme vysílat, budou zpravodajské, konstatoval pro DigiZone.cz výkonný ředitel společnosti ZAK TV Jindřich Marek. Co se týká technické stránky, televize bude dostupná ze všech vysílačů, na kterých byla doposud dostupná v rámci sítě R1. Mělo by jít tedy o lokality Plzeň – Krašov, Sušice – Svatobor a Karlovy Vary – Tři Kříže. S prázdnou naopak odejdou Domažličtí, kde multiplex 3 vůbec nevysílá.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).