Hlavní navigace

R1

Znovuzrozená TV Dakr z Mostu se připravuje na svůj start, spustila promo smyčku

Původní TV Dakr, která patřila do dnes již neexistující sítě R1 mediální skupiny Prima, ukončila vysílání v roce 2009. Definitivně se nad těmito televizemi „zavřela voda“ v roce 2011.

Doba čtení: 1 minuta

RTA uspěla s žalobou na nezákonný zánik licence původní Primy s regiony

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání bude muset o zániku licence Primy rozhodnout znovu, za účasti „všech dotčených subjektů“, tedy i RTA a původních studií R1

Doba čtení: 1 minuta

Česko-vietnamská Ethnic TV a R1 Lyra přišly o licenci

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) zpečetila na svém posledním zasedání osud dvou českých televizních kanálů.

Doba čtení: 1 minuta

Regionalnitelevize.cz odstartuje na satelitu v dubnu. Připravovala se rok

Doba čtení: 2 minuty

Stanice Genus Plus zahájila své vysílání z Ještědu a Černé hory

Doba čtení: 1 minuta

Regionální digitální vysílání v Česku konečně nabývá na významu

TÝDENNÍ REVIZE - To, na co někteří diváci v souvislosti s digitalizací čekali nejvíce, je konečně tady. Regionální televizní vysílání začíná nabývat na významu a i v Česku se ho snad brzy dočkáme ve velkém. Zatím jde pouze o jednotlivé kapky, ale tento týden se objevilo hned několik zpráv, které s lokálním šířením televizního signálu souvisí. Jde mimo jiné o vstup programu Genus Plus do multiplexu 3 na Liberecku a Trutnovsku, rozhodnutí televize Polar vysílat v téže síti na Ostravsku a pochopitelně (a především) i přebrání multiplexu 4 firmou Radima Pařízka.

Doba čtení: 6 minut

TV Morava a TV Vysočina se přesunou od února na Prima love

Doba čtení: 1 minuta

Proč je tak důležité, jakým způsobem zanikne stará licence Primy?

Vypadá to jako žabomyší válka: stará Prima přestala vysílat 1. ledna, od stejného dne místo ní vysílá Prima family. Tak proč se handrkovat o to, zda Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) přijala nebo nepřijala žádost společnosti FTV Prima o zrušení původní „analogově-digitální“ licence televize Prima? Vždyť by tak jako tak zanikla, jakmile stará Prima nebude vysílat víc než 30 dní v jednom kalendářním roce. Potom by RRTV měla s FTV Primou zahájit správní řízení o odebrání staré licence. Upravuje to tak zákon.

Doba čtení: 8 minut

Multiplex 3: plzeňská Zak TV odstartuje 15. ledna, liberecký Genus 1. února

Doba čtení: 1 minuta

Plzeňská Zak TV umístila na YouTube upoutávku na svůj obnovený start

Doba čtení: 1 minuta

Ředitel Primy svolal na dnešek mimořádný brífink k „situaci s licencí“

Doba čtení: 1 minuta

Začátek roku 2012 byl velmi hektický, a nejen kvůli Primě

TÝDENNÍ REVIZE - Bude i rok 2012 bohatý na události z oblasti digitální televize? Vypadá to tak. V tomto týdnu především hýbala děním televize Prima, která se proměnila na Primu family. První den jí hodně klesla sledovanost, ale jak se později ukázalo, nešlo o trend, ale pouze o dočasný stav. Z České republiky a Slovenska odešla dokumentární stanice DoQ a dozvěděli jsme se také to, že z televize Nova odchází další čtyři šéfové. Česká televize změnila po letech mluvčího. Je vám to snad za prvních sedm dní tohoto roku málo?

7. 1. 2012 0:00
Doba čtení: 5 minut

Prima požádala RRTV o zrušení původní licence, ta se obrací na ČTÚ

Doba čtení: 2 minuty

Jaký bude „digitální“ rok 2012 v Česku? V lecčems přelomový

Česká republika vypne poslední analogové televizní vysílače, které provozuje už jen televize Nova. Odstartují nové televizní programy – páté kanály Novy a České televize, dětská TV Pohoda, samostatné regionální televize Zak a Genus Plus. V placené formě se objeví větší množství televizí ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) v pozemních sítích, ať už půjde o přejmenovanou bezdrátovou kabelovku Spray TV, nebo obnovený dlouhodobý test multiplexu DVB-T2 od Českých Radiokomunikací. Rozšiřování čeká i na digitální rozhlas.

Doba čtení: 8 minut

Nejde vám Prima? Musíte přeladit televizi nebo set-top-box na Primu family

Pokud patříte k těm divákům, kterým se vyhnula masivní kampaň televize Prima ke startu „nového“ programu Prima family a nepřeladili jste svoje televizní přijímače, možná ode dnešního rána marně zkoušíte naladit druhou nejsledovanější českou televizi. Prima se rozhodla minutu před šestou hodinou ráno ukončit svoje vysílání a od šesté ranní odstartovala v novém jako rodinný kanál Prima family. Tato rošáda se dotkla zejména diváků, kteří Primu přijímají pozemní cestou v multiplexu 2.

Doba čtení: 10 minut

Prima family skutečně odstartuje na Nový rok. Další kanály prý posílí

Doba čtení: 2 minuty

Rok 2011 v pozemní digitalizaci? Krachy i starty televizí a mnoho dalšího

Letošní rok si budou pamatovat obyvatelé České republiky jako skutečně velice zvláštní a hlavně divoký. Na poli pozemní digitální televize bylo rozhodně pořádné horko. Vybrali jsme pro vás alespoň výběr top událostí. Kdybychom měli do článku umístit všechny, pak byste ho stoprocentně nedočetli do konce. I tak je ale velice výživný a mnohem delší než obvykle. Česko zasáhly především dva krachy, a to v podobě zpravodajské televize Z1 a lifestylového Publicu. Bezpochyby ale potěšila Prima love, která zacílila na mladé dámy.

Doba čtení: 12 minut

Česká média (snad kromě Primy) na týden zcela ovládlo téma smrti Václava Havla

TÝDENNÍ REVIZE - Nemohlo to dopadnout jinak. V neděli 18. prosince informovala česká média a skonu bývalého prezidenta a významného dramatika Václava Havla. Po celý následující týden bylo Havlovo úmrtí a vše s ním spojené mediálním tématem číslo 1. Tato zpráva pochopitelně zasáhla významně i do chodu našeho webu: pravidelně jsme informovali především o změnách programových schémat českých televizí. V tomto týdnu jsme se ale také dozvěděli o definitivním zániku regionální sítě R1 a překvapivému zařazení kanálu Jednotka HD do slovenského DVB-T.

Doba čtení: 6 minut

Síť regionálních televizí R1 zanikne, Prima je prodá a R1 Lyru zruší

Doba čtení: 2 minuty

ZAK TV odstartuje v DVB-T 15. ledna. Nabídne půlhodinové zprávy

Doba čtení: 1 minuta

V multiplexu 3 odstartuje brzy další celoplošná i regionální televize

TÝDENNÍ REVIZE - Digitální plnoformátová televize Pohoda, která bude určena především nejmladším divákům, uskutečnila další krok ke startu svého vysílání. Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) požádala o vydání licence pro pozemní digitální vysílání a ta jí vyhověla. Pohoda by ovšem neměla být jediným kanálem, který se v budoucnu v multiplexu 3 objeví. V některých regionech odstartují i nové televize, která dříve patřily do sítě R1 televize Prima. Došlo také k transformaci kanálu Filmbox Extra na Filmbox Plus.

Doba čtení: 5 minut

Západočeská Zak TV vystupuje ze sítě R1. Bude samostatně v multiplexu 3

Doba čtení: 1 minuta

České Radiokomunikace: Petr Štěpánek lže a poškozuje tím naši pověst

Doba čtení: 3 minuty

Petr Štěpánek: České Radiokomunikace se podílí na likvidaci RTA

Doba čtení: 3 minuty

Liberecká Genus TV vystoupí ze sítě R1, chce sama do multiplexu 3

Doba čtení: 3 minuty

Regiony na Primě od ledna nahradí delší Fakta Barbory Tachecí

Doba čtení: 1 minuta

Co bude s regionálními televizemi RTA a R1 po Novém roce?

Pokud televize Prima uskuteční svůj plán a od nového roku se skutečně přejmenuje na Primu Family, přičemž začne využívat novou vysílací licenci bez podmínky poskytovat prostor regionálním televizím RTA a R1, budou mít tato regionální studia velký problém. Nedokážou si totiž vydělat na samostatné celodenní vysílání z pozemních vysílačů, takže by bez možnosti vstupování do celostátního televizního programu zřejmě zanikla. Studia v síti R1 ještě mají šanci vysílat v rámci „mateřského“ kanálu Prima love, RTA tuto nabídku dopředu odmítá.

Doba čtení: 9 minut

Šéf Rady ČTÚ: Regionální televize mohou přejít do multiplexu 3

Doba čtení: 3 minuty

Šéfka RRTV: Prima ještě o ukončení vysílání k 1. lednu 2012 nepožádala

Doba čtení: 1 minuta

Co bude s regionálními televizemi R1? Jednáme s nimi, říká Prima

Doba čtení: 1 minuta