Hlavní navigace

Prima požádala RRTV o zrušení původní licence, ta se obrací na ČTÚ

4. 1. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
4. 1. 2012

Žádost o zrušení původní licence pro celoplošné analogové i digitální vysílání televize Prima, kterou podala společnost FTV Prima k Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) koncem minulého roku, zatím nebyla vyslyšela. Rada na svém prvním letošním zasedání pouze odhlasovala, že se kvůli požadavku Primy, aby bylo její vysílání na základě staré licence ukončeno k 1. lednu 2012, obrátí na Český telekomunikační úřad (ČTÚ).

K TÉMATU: RTA zatím nikoho nepropustila. Je připravena kdykoli obnovit vysílání

Prima však už vysílání na základě staré licence ukončila. Stalo se tak v neděli 1. ledna krátce před šestou hodinou ráno. Pokud vysílání původního programu na základě staré licence neobnoví do třiceti dnů, bude s ní muset RRTV zahájit správní řízení o odebrání licence. V tu chvíli by to však byla vysílací rada, kdo by definitivně znemožnil regionálním televizím R1 a RTA vstupovat do celostátního vysílání původní Primy.

ČTĚTE TAKÉ: RTA ve východních Čechách skončila, čeká na jednání Zuny s RRTV

Studia RTA a R1 od Nového roku nevysílají, protože původní Prima skončila a místo ní začala vysílat nová stanice Prima family, jejíž licence neobsahuje podmínku pouštět do jejího vysílání regionální televize. Snaha RTA přimět Primu soudní cestou, aby spolupráci s regiony zachovala i po Novém roce, vyšla naprázdno, protože Městský soud v Praze tento požadavek na sklonku roku odmítnul.

BRAND23 Workshop

NAPSALI JSME: Síť regionálních televizí R1 zanikne, Prima je prodá a R1 Lyru zruší

RTA nyní čeká na vyjádření ČTÚ, RRTV a Úřadu na ochranu hospodářské soutěže. Předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák už v minulosti prohlásil, že regionální televize mohou využít volné pozice v multiplexu 3, kde by však musely vysílat samostatně. To RTA odmítá. Regionální studia R1, které vlastní přímo Prima, tato televize postupně prodá a nebo zruší. RTA si zatím ponechává všech 70 zaměstnanců a spolupracovníků pro případ, že by mohla znovu začít vysílat.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).