Hlavní navigace

Česko-vietnamská Ethnic TV a R1 Lyra přišly o licenci

29. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) zpečetila na svém posledním zasedání osud dvou českých televizních kanálů.

Díky jejímu rozhodnutí už nemohou vysílat programy Ethnic TV a R1 Lyra. Zatímco u první uvedené stanice uvedla RRTV jako důvod, že nevysílala déle než 30 dnů v průběhu kalendářního roku, společnost TV Lyra svou licenci vrátila na vlastní žádost.

K TÉMATU: Česko-vietnamská Ethnic TV už měsíce nevysílá. Přijde o licenci?

Ethnic TV byla na českém trhu velice pozoruhodným projektem. Vysílací rada s ním měla problémy v podstatě již od počátku. Výtky, které vůči jejímu provozovateli měla, si nikdo nepřebíral a tím pádem na ně i nikdo podle informací DigiZone.cz nereagoval. Přesto, že se stanice profilovala především jako pro vietnamskou menšinu, obsah jejího vysílání byl obecný a tudíž pro danou cílovou skupinu velice diskutabilní. Program v praxi nevysílá již od druhé poloviny loňského roku.

Cloud23

NEPŘEHLÉDNĚTE: Síť regionálních televizí R1 zanikne, Prima je prodá a R1 Lyru zruší

O osudu R1 Lyra bylo rozhodnuto již koncem roku 2011. Stanice patřila původně do sítě regionálních televizí R1, které provozovala společnost napojená na vlastníka televize Prima (dnes Prima family). Od Nového roku se však rozhodla regionální vysílání skupina ukončit. Díky ní vznikly i pohrobci TV Zak a TV Genus, které zahájily vysílání jako samostatné subjekty v multiplexu 3. Generální ředitel FTV Prima Marek Singer už tehdy avizoval, že R1 Lyra bude zrušena.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).