Hlavní navigace

Multiplex 3: plzeňská Zak TV odstartuje 15. ledna, liberecký Genus 1. února

11. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
11. 1. 2012

Provozovatelé regionálních televizí Zak v Plzni a Genus Plus v Liberci podepsali smlouvy se společností Czech Digital Group (CDG) na vysílání z vybraných vysílačů multiplexu 3. Plzeňská Zak TV zahájí vysílání tuto neděli 15. ledna z hlavního západočeského vysílače Krašov a sušického Svatoboru, s nímž Krašov vysílá v jednofrekvenční síti na kanálu 52, a dále i z karlovarského dokrývače Tři kříže na kanálu 60.

K TÉMATU: Plzeňská Zak TV umístila na YouTube upoutávku na svůj obnovený start

Liberecký Genus Plus využije vysílače Ještěd a Černá hora, odkud bude od 1. února vysílat na kanálu 60. Obě regionální televize dosud byly součástí sítě R1, kterou vlastnila Prima, ke konci loňského roku se ale vzhledem k rozhodnutí Primy ukončit regionální vysílání osamostatnily. Genus Plus jako samostatný program zasáhne v Libereckém, Královéhradeckém a částečně i Středočeském kraji 15,3 procenta obyvatel České republiky, což odpovídá téměř 1,5 milionu diváků.

ČTĚTE TAKÉ: Síť regionálních televizí R1 zanikne, Prima je prodá a R1 Lyru zruší

cif - debata 2

Plzeňskou televizi Zak si bude moci naladit zhruba 13 procent obyvatel Česka, tedy asi 1,25 milionu lidí. Diváci si ale budou muset na svých přijímačích znovu spustit automatické vyhledávání programů, aby se jim nové programy načetly, nebo si je vyhledat ručně podle vysílacího kanálu. Již dříve využila nabídku operátora multiplexu 3 na regionální vysílání z vybraných vysílačů pražská TV Metropol, která vysílá z pražských vysílačů Žižkov a Cukrák.

Celoplošně pak v multiplexu 3 vysílá ženský program Prima love a křesťanské Rádio Proglas. Během letošního roku by nabídku celoplošných stanic měl doplnit i pátý program televize Nova zaměřený na muže s pracovním názvem Kanál 5.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).