Hlavní navigace

Znovuzrozená TV Dakr z Mostu se připravuje na svůj start, spustila promo smyčku

13. 1. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Původní TV Dakr, která patřila do dnes již neexistující sítě R1 mediální skupiny Prima, ukončila vysílání v roce 2009. Definitivně se nad těmito televizemi „zavřela voda“ v roce 2011.

Programová nabídka zachytitelná pro diváky na Mostecku na klasickou televizní anténu se brzo rozroste o novou stanici. Po několika letech se do éteru vrátí regionální televize Dakr. Server DigiZone.cz na tuto skutečnost upozornil jeho čtenář pan Štěpánek s tím, že dosavadní monoskop programu, který se zde nacházel od srpna loňského roku, vystřídala promo smyčka. Multiplex označovaný jako Regionální síť 9 šířený na kanálu 54 z lokality Široký vrch nabízel doposud pouze jedinou stanici, a to Kino Svět. Tato lokalita je tak po Praze druhou v republice, kde je možné stanici naladit na anténu pro DVB-T.

BRAND23 Workshop

K TÉMATU: Chomutovská televize R1 Dakr přišla o licenci, Prima ji sloučila s R1 Lyrou

Podle Štěpánka se v multiplexu vysílají ještě další dvě programové pozice označené čísly 2 a 3. V tuto chvíli jsou prozatím nevyužité. Původní televize Dakr, která vysílala od roku 1994 do 2009, patřila do dnes již neexistují sítě regionálních stanic R1 patřící pod společnost Regio Media, jež vlastnila mediální skupina Prima. Ta již dříve sloučila chomutovské studio R1 Dakr s další svou regionální televizí R1 Lyra z Ústí nad Labem, aby se vyhnula kolizi jejich vysílání v odpojovaných oknech televize Prima v zemské digitální síti 2. Ani R1 Lyra už ale dnes neexistuje. O zániku sítě R1 bylo rozhodnuto na závěr roku 2011.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).