Hlavní navigace

Ředitel Primy svolal na dnešek mimořádný brífink k „situaci s licencí“

11. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
11. 1. 2012

Mimořádný tiskový brífink svolal na dnešní odpoledne do pražského hotelu Hilton Marek Singer, generální ředitel společnosti FTV Prima, která provozuje televize Prima family, Prima Cool a Prima love. Podle ředitele PR těchto stanic Marka Winklera se vyjádří k „situaci vzniklé po zániku platnosti licencí k vysílání programu Prima televize“. Ukončením vysílání podle staré licence FTV Prima odřízla ze svého programu regionální televize RTA a R1. Brífink v Hiltonu začíná ve 14:00 hod.

K TÉMATU: RTA neuspěla, Městský soud v Praze nepřikáže Primě vysílat s regiony

Prima se od Nového roku přejmenovala na Primu family a začala vysílat na základě nové licence pro tento rodinný program. Kromě přejmenování a úpravy loga se ale její vysílání nijak nezměnilo, pouze s tím rozdílem, že ve všední dny od 17:40 do 18:00 už neumožňuje vstupy regionálních televizí, ale vysílá celoplošně diskusní pořad Fakta Barbory Tachecí. Proti tomu se ohradila Regionální televizní agentura (RTA), jejíž pět studií mělo právo připojovat se do celostátního vysílání původní Primy.

ČTĚTE TAKÉ: RTA se obrátí kvůli zachování regionů na Primě na RRTV, ČTÚ a Senát

cif 24 - early cena - média

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), na kterou se FTV Prima obrátila s žádostí o zrušení původní vysílací licence, tak zatím neučinila a vyžádala si vyjádření od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ). Studia RTA od Nového roku nevysílají (stejně jako studia R1, která přímo vlastnila FTV Prima), ale chtějí celou záležitost řešit soudní cestou – případně i za pomoci arbitráže.

DigiZone.cz přinese z brífinku generálního ředitele FTV Prima Marka Singera aktuální zpravodajství

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).