Hlavní navigace

Šéfka RRTV: Prima ještě o ukončení vysílání k 1. lednu 2012 nepožádala

1. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
1. 11. 2011

Žádost televize Prima o ukončení vysílání na základě stávajících licencí, které obsahují podmínku sdílení prostoru s regiony, zatím Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) neobdržela. Prima radní pouze písemně informovala o záměru tuto žádost podat. Dopis obdržela vysílací rada teprve dnes, potvrdila serveru DigiZone.cz její předsedkyně Kateřina Kalistová.

K TÉMATU: Vysílání Primy končí! Od 1. ledna 2012 z ní bude Prima family, bez regionů

RRTV teprve dnes tj.1.11.2011 ob­držela od FTV Prima, spol. s r.o. sdělení, že plánuje k 1.1.2012 ukončit vysílání Prima televize s tím, že toto oznámení není samotnou žádostí o ukončení vysílání a samotná žádost o ukončení vysílání bude teprve RRTV doručena, uvedla Kalistová. Z časových důvodů je zřejmé, že RRTV se nejprve musí s touto problematikou seznámit a řešení projednat na příštím zasedání, dodala šéfka vysílací rady s tím, že do té doby nebude rozhodnutí Primy komentovat.

BRAND

ČTĚTE TAKÉ: Jaroslav Berka prodal studia RTA. Ještě předtím, než je Prima odstřihne

Server DigiZone.cz se na předsedkyni RRTV obrátil s několika dotazy, které se týkaly další existence regionálních televizí sdružených do sítí RTA a R1, které nyní sdílí programovou pozici s televizí Prima v multiplexu 2 a sdílely s ní i analogové kmitočty. Zánikem licencí Primy totiž těmto regionálním televizím nezanikne licenční podmínka připojovat se do centrálního programu televize Prima.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).