Hlavní navigace

Síť regionálních televizí R1 zanikne, Prima je prodá a R1 Lyru zruší

21. 12. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
21. 12. 2011

Prodej tří regionálních televizí, zapojených do sítě R1, plánuje televize Prima. Ekonomickému deníku E15 to řekl její generální ředitel Marek Singer. Původním majitelům se tak vrátí plzeňská televize R1 Zak, liberecká R1 Genus a olomoucká R1 Morava. Čtvrté regionální studio v síti Primy, ústecká R1 Lyra, zanikne. Stejným způsobem už Prima uzavřela karlovarskou televizi R1 Vřídlo a chomutovskou R1 Dakr.

K TÉMATU: Liberecká televize Genus už nepatří Primě, znovu ji koupil bývalý Syner

Regionální televize R1 mají podle svých licencí nárok na vstupy do celostátního vysílání Primy, ovšem ta se chystá na Nový rok vrátit svoji stávající licenci, která jí symbiózu s regiony přikazuje, a začne vysílat na základě licence nové pro rodinný program Prima family. Z celostátního vysílání svého hlavního programu tak odřízne nejen vlastní studia R1, ale také regionální televize konkurenční sítě RTA.

ČTĚTE TAKÉ: Západočeská Zak TV vystupuje ze sítě R1. Bude samostatně v multiplexu 3

Liberecká televize Genus a plzeňská ZAK už oznámily, že od ledna přejdou na samotatné vysílání v rámci multiplexu 3. R1 Genus se přejmenuje na Genus Plus a bude vysílat z libereckého Ještědu a trutnovské Černé hory, R1 ZAK vypustí z názvu označení sítě R1 a bude vysílat z hlavního západočeského vysílače Krašov. Olomoucká TV Morava se rozhodla přijmout nabídku Primy na regionální vstupy do ženského programu Prima love v multiplexu 3 z vysílače Praděd, za které bude Primě platit poplatek 100 tisíc korun měsíčně.

KL23 hlasovani

NAPSALI JSME: Prima ukončila vysílání karlovarské televize R1 Vřídlo

Nevyřešený je zatím osud pěti studií RTA, které rovněž vysílají sdíleně s hlavním programem Primy. Výkonný ředitel RTA Pavel Zuna zrušení současného modelu symbiózy RTA a Primy odmítá. Prima však trvá na tom, že od 1. ledna bude vysílat na základě nové licence a místo všednodenních vstupů regionálních studií zařadí od 17:40 celostátně vysílaný diskusní pořad Fakta Barbory Tachecí se stopáží prodlouženou na 20 minut.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).