Hlavní navigace

Stanice Genus Plus zahájila své vysílání z Ještědu a Černé hory

Sdílet

UVNITŘ VIDEO Přibližně čtvrt minuty po půl šesté večer zahájila své ostré vysílání regionální televize Genus Plus, jejíž program bude primárně určen pro oblast Liberecka, Trutnovska, ale i významné části východních Čech. Signál je šířen z lokalit Ještěd a Černá hora. Program se stal součástí multiplexu 3 společnosti Czech Digital Group (CDG) spolu s Primou love a Rádiem Proglas.

K TÉMATU: Genus Plus vstoupila do multiplexu 3 na vysílače Ještěd a Černá hora

Vizuální kvalita stanice bohužel není příliš dobrá. Obraz ze studia je rozmazaný a stěžují si na něj i první diváci na oficiálním profilu stanice prostřednictvím komunitního portálu Facebook. Problém je možné přirovnat svým charakterem k nekvalitní video složce TV Metropol, která se s ní v prvních měsících svého vysílání také potýkala. Tentokrát je ale bohužel obraz ještě horší. Poměrně chaoticky bylo zahájeno samotné vysílání, kdy nejprve místo představení moderátorů přišly na řadu pokažené záběry a až následně zprávy. V týmu se objevily původní tváře R1 Genus i mladá generace redaktorů.

TipConten_tamata

ČTĚTE TAKÉ: Genus Plus zprovoznil web, v pátek umístí monoskop do multiplexu 3

Těší nás navázání spolupráce s CDG, protože vysílání na 60. kanále v MUXu 3 nám zajišťuje vysoké pokrytí kvalitním televizním signálem nejen v Libereckém a Královéhradeckém kraji. Vysílání je tak dostupné pro velký počet televizních diváků, uvedla nedávno při uzavření smlouvy se společnosti Czech Digital Group předsedkyně představenstva a ředitelka společnosti Genus TV Alena Roubalová. Ve vysílání kanálu se má objevit zpravodajství, publicistika, lifestyle i další pořady. Genus Plus nabídne opakující se třicetiminutovou smyčku, která bude denně několikrát aktualizována.