Hlavní navigace

Stanice Genus Plus zahájila své vysílání z Ještědu a Černé hory

1. 2. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
1. 2. 2012

UVNITŘ VIDEO Přibližně čtvrt minuty po půl šesté večer zahájila své ostré vysílání regionální televize Genus Plus, jejíž program bude primárně určen pro oblast Liberecka, Trutnovska, ale i významné části východních Čech. Signál je šířen z lokalit Ještěd a Černá hora. Program se stal součástí multiplexu 3 společnosti Czech Digital Group (CDG) spolu s Primou love a Rádiem Proglas.

K TÉMATU: Genus Plus vstoupila do multiplexu 3 na vysílače Ještěd a Černá hora

Vizuální kvalita stanice bohužel není příliš dobrá. Obraz ze studia je rozmazaný a stěžují si na něj i první diváci na oficiálním profilu stanice prostřednictvím komunitního portálu Facebook. Problém je možné přirovnat svým charakterem k nekvalitní video složce TV Metropol, která se s ní v prvních měsících svého vysílání také potýkala. Tentokrát je ale bohužel obraz ještě horší. Poměrně chaoticky bylo zahájeno samotné vysílání, kdy nejprve místo představení moderátorů přišly na řadu pokažené záběry a až následně zprávy. V týmu se objevily původní tváře R1 Genus i mladá generace redaktorů.

UX DAy - tip 2

ČTĚTE TAKÉ: Genus Plus zprovoznil web, v pátek umístí monoskop do multiplexu 3

Těší nás navázání spolupráce s CDG, protože vysílání na 60. kanále v MUXu 3 nám zajišťuje vysoké pokrytí kvalitním televizním signálem nejen v Libereckém a Královéhradeckém kraji. Vysílání je tak dostupné pro velký počet televizních diváků, uvedla nedávno při uzavření smlouvy se společnosti Czech Digital Group předsedkyně představenstva a ředitelka společnosti Genus TV Alena Roubalová. Ve vysílání kanálu se má objevit zpravodajství, publicistika, lifestyle i další pořady. Genus Plus nabídne opakující se třicetiminutovou smyčku, která bude denně několikrát aktualizována.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).