Hlavní navigace

Digitalizace zabila další českou televizi. Všimli jste si?

TÝDENNÍ REVIZE - V podstatě bez jakéhokoliv mediálního zájmu, pochopitelně s výjimkou serveru DigiZone.cz, ukončila vysílání další česká televize, která byla šířena v rámci DVB-T. Nešlo sice o tak významný subjekt, jakým byla v minulosti například zpravodajská televize Z1 nebo lifestylová televize Public, ale i tak svým signálem pokrývala významnou část území Čech, a to konkrétně západních, severních a středních. Prima se rozhodla ukončit vysílání lokální televize R1 Vřídlo. Její provozovatel to zdůvodnil právě problémy, které se objevily v souvislosti s přechodem na DVB-T.

Doba čtení: 5 minut

Prima ukončila vysílání karlovarské televize R1 Vřídlo

Doba čtení: 1 minuta

Co vlastně nabízí multiplex 3 televizím, které nechtějí vysílat celoplošně?

Od konce června netrvají České Radiokomunikace na tom, aby televize, které chtějí vysílat v multiplexu 3, nutně využily všechny jeho vysílače. Přistoupily tak k dlouho požadované regionalizaci této digitální sítě a možnosti vybrat si, z jakých vysílačů chtějí televize vysílat. Potenciální klienti multiplexu 3 mají k dispozici jedenáct regionů, přičemž vysílat mohou jak v jednotlivých oblastech, tak v několika regionech najednou. Jak ale reálně vypadá ono členění digitální sítě 3, které vysílače zahrnuje a na kolik peněz vyjde takové regionální vysílání? Základní fakta shrnuje následující článek.

Doba čtení: 9 minut

Nejvyšší správní soud: Prima se zatím nemůže v DVB-T zbavit regionů

1. 7. 2011 13:38
Doba čtení: 2 minuty

Komerční televize mohou být spokojené. Reklama téměř zmizí z ČT

TÝDENNÍ REVIZE - Po ukončení terestrické digitalizace budou moci být spokojeny jak komerční televize, tak i veřejnoprávní médium z Kavčích hor, tedy alespoň co se týká reklamy. S největší pravděpodobností to vypadá tak, že komerční přestávky zmizí jak z programů ČT 1, tak i ČT 24. Zůstanou ale naopak na ČT 2 a ČT 4. Na této možnosti trvala především televize Nova, která pro tuto volbu lobovala také přímo ve svém vysílání prostřednictvím Televizních novin. ČT na zachování reklamy naopak netrvala. Peníze z výnosů reklamy na ČT poplynou mimo jiné na fond kinematografie.

Doba čtení: 5 minut

Prima se zatím nemůže v DVB-T zbavit regionů, rozhodla Rada pro vysílání

Doba čtení: 2 minuty

Primě se podařilo „očistit“ od regionů, digitálně může vysílat bez RTA a R1

Dlouholetá snaha televize Prima zbavit se odpojovaného regionálního zpravodajství padla na úrodnou půdu. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) nestihla loni na podzim v zákonem stanovené lhůtě zamítnout požadavek Primy na zrušení licenční podmínky sdílení programové pozice v digitální síti s regionálními studii a soud, na který se televize obrátila, dal Primě za pravdu, že tím byla její žádost schválena. Prima by tak v multiplexu 2 měla vysílat bez pravidelných vstupů regionálních studií RTA, ale i vlastních regionálních televizí R1. Rozhodnutí soudu ale ještě není pravomocné.

Doba čtení: 8 minut

Stát letos přispěl na regionalizaci multiplexu 2 už 15 milionů korun

Doba čtení: 2 minuty

Prima love oživila zájem o multiplex 3. Ne všude ho ale diváci naladí

TÝDENNÍ REVIZE – Velké čachry s televizními anténami nastanou začátkem března, až Prima spustí v multiplexu 3 svůj třetí program, na ženy zaměřenou Primu love. Třetí celoplošná digitální síť totiž využívá o polovinu méně hlavních vysílačů než multiplexy 1 a 2. V řadě míst se diváci pokusí o dálkový příjem této sítě z jiného vysílače, jinde se budou muset spolehnout na satelit, kabel nebo IPTV. Tento týden se ale také nesl ve znamení rozšíření zpravodajských relací televize Nova a vstupu televize Public do kabelové sítě UPC.

Doba čtení: 9 minut

Prostor pro další neplacený kanál tu už není, míní ředitel Primy

Doba čtení: 2 minuty

Prima love míří do multiplexu 3, třetí program Primy startuje na MDŽ

Třetí plnohodnotný program, ženský kanál Prima love, spustí 8. března, na Mezinárodní den žen, televize Prima. Stanice využije licenci pro celoplošné zemské a satelitní digitální vysílání televize R1, která nyní vysílá v dopoledních časech na pozici Primy Cool. Nebude však dopoledním blokem na Coolu, nýbrž zcela samostatným programem, který bude vysílat v pozemním multiplexu 3, na satelitní pozici 23,5 stupně východně, ale také po kabelu a IPTV. Jako pozemně vysílající stanici ji musí všichni poskytovatelé kabelové televize a IPTV povinně zdarma zařadit do nejnižší programové nabídky.

Doba čtení: 12 minut

Prima Cool přejde od 8. března na celodenní vysílání, i dopoledne

Doba čtení: 1 minuta

Prima love bude plnoprávný program v multiplexu 3 a na satelitu

Doba čtení: 1 minuta

Prima love nahradí 8. března dopolední bloky R1 na programu Prima Cool

Doba čtení: 1 minuta

Jaké by mohly být multikanálové strategie televizí Nova a Prima?

O vlastní celoplošný multiplex usiluje už léta televize Nova, jejíž hlavní program se už druhým rokem potýká s nebývalým odlivem diváků. Nova se podle svého nynějšího šéfa Jana Andruška soustředí na multikanálovou strategii, kdy i výsledky sledovanosti prezentuje spíše v součtu dvou hlavních programů, než jen na samotné Nově. Stejným směrem se vydává i konkurenční Prima, které jako jediné z původních analogových plnoformátových televizí u nás sledovanost stoupá, i když jen mírně. Jaké tedy jsou nebo mohou být multikanálové strategie těchto dvou televizí?

Doba čtení: 11 minut

Vývoj televizního trhu v letech 1997 až 2010 pohledem peoplemetrů

Jak digitalizace ovlivnila vývoj českého televizního trhu? Velmi výrazně. Díky peoplemetrům, malým krabičkám podobným set-top-boxu, které elektronicky měří televizní sledovanost u vzorku českých domácností už od roku 1997, můžeme přesně porovnat, kterým televizím digitalizace pomohla a kterým uškodila. Pozice jednotlivých českých televizí se ale začaly měnit ještě před přechodem na digitální vysílání. Pojďme se podívat na trendy televizního trhu v jednotlivých letech od roku 1997 až po loňský Silvestr.

Doba čtení: 13 minut

Prima si registruje názvy a loga Prima Doma a Prima love

Doba čtení: 1 minuta

Nova klesla na své minimum. Minulý týden měla podíl opět pod 28 %

Doba čtení: 2 minuty

Týden rekordů: podíl Barrandova přes 5%, Nova Cinema nad 4%

Doba čtení: 3 minuty

Multiplex 2 spustí dokrývač v Jincích u Příbrami, pokryje lépe Brdy

Doba čtení: 1 minuta

UPC zařadila do základní analogové kabelovky Primu Cool, Z1 a Óčko

Doba čtení: 1 minuta

Prima seskupuje svoje externí regionální štáby pod televizi R1

Doba čtení: 1 minuta

ČTÚ zaplatí Českým Radiokomunikacím headendy pro regionální odpojování

Doba čtení: 1 minuta

Multiplex 2 na jihu Čech přejde na kanál 39, diváci si musí přeladit přijímače

Doba čtení: 1 minuta

Prima: předčasný start digitálního vysílání z Kojálu neplánujeme

Doba čtení: 1 minuta

Videa televize R1 Morava na internetu začne regulovat RRTV

10. 6. 2010 15:59
Doba čtení: 1 minuta

Televize protestují proti pravidlům pro product placement, která vydala RRTV

Doba čtení: 2 minuty

Podívejte se na start liberecké R1 Genus v DVB-T

Doba čtení: 1 minuta

Liberecká televize R1 Genus bude vysílat od června digitálně z Ještědu

11. 5. 2010 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Prima Family bude odpovědí na úspěch TV Barrandov

29. 3. 2010 8:00
Doba čtení: 1 minuta