Hlavní navigace

Prima si registruje názvy a loga Prima Doma a Prima love

26. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
26. 1. 2011

LOGA UVNITŘ Žádost o registraci ochranných známek pro názvy a loga Prima Doma a Prima love podala u Úřadu průmyslového vlastnictví společnost FTV Prima, která je provozovatelem televizí Prima, Prima Cool a R1. Graficky loga připomínají řešení staničního loga programu Prima Cool, mohly by tedy znamenat varianty názvu úplně nové tematické televizní stanice. Prima v minulosti potvrdila, že má zájem spustit další digitální programy, jakmile pomine ekonomická krize. Nejvážnější zájem měla o program pro ženy.

K TÉMATU: Chceme další tematické kanály, říká šéf Primy. Ale až po krizi

Na ženy chce ale cílit novým programem také televize Nova, jejíž sesterská Markíza na Slovensku již provozuje ženský kanál TV Doma. Stejnojmenný program spustil majitel Novy a Markízy, společnost CME, i v Chorvatsku. Televize Doma se inspirovala od rumunské stanice Acasa TV, která rovněž cílí na ženy a patří do skupiny Pro TV, vlastněné CME. Zakládal ji dnešní generální ředitel a prezident CME Adrian Sarbu, stejně jako filmový program Pro Cinema, podle jehož vzoru vznikla v Česku Nova Cinema.

BRANDstorming tip2

Zdroj: Úřad průmyslového vlastnictví

Očekává se, že program TV Doma by měl začít vysílat i v České republice. Registrace loga a názvu Prima Doma by zřejmě měla Nově ztížit využití tohoto názvu pro českou verzi stanice Doma.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).