Hlavní navigace

Podívejte se na start liberecké R1 Genus v DVB-T

2. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
2. 6. 2010

UVNITŘ VIDEO Včera odstartovala digitální terestrické vysílání liberecká regionální stanice R1 Genus, která působí na sdíleném kmitočtu s televizí Prima. Pokud vás zajímá, jak tato událost proběhla, můžete se podívat na videoserver YouTube, kde ji zachytil náš čtenář Ondřej Caletka. Ten dokonce do jednoho příspěvku umístil dvě obrazovky, takže si můžete porovnat zpoždění analogu s digitálem.

Video nazvané jednoduše Regionální odpojování R1 Genus v DVB-T obsahuje historicky druhý vstup této stanice, tedy podvečerní vysílání, které začíná v 17:40. Příspěvek je též opatřen titulkem, takže divák okamžitě ví, která nahrávka je pořízena z analogového a která z digitálního vysílání. První příspěvek ve zpravodajství R1 Genus byl pochopitelně věnován právě zahájení šíření digitálního signálu z Ještědu. Jeho součástí byla i anketa. Stanice ovšem mylně uvedla jako číslo kanálu, kde je ji možné naladit, 35 a nikoliv 52.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.