Hlavní navigace

Prima ukončila vysílání karlovarské televize R1 Vřídlo

Sdílet

Televize Prima, která ovládá prostřednictvím společnosti Regio Media lokální stanice sdružené pod hlavičkou R1, ukončila vysílání kanálu R1 Vřídlo, jež vysílala pro oblast Karlovarska a Chebska prostřednictvím vysílačů Klínovec a Zelená hora. Serveru DigiZone.cz tuto informací potvrdil ředitel Regio Media Karel Zýka. Prima už obdržela na posledním zasedání od RRTV souhlas s touto skutečností.

ROZHOVOR: Kamil Levinský: Prima bude muset v digitálu snížit počet regionů

K tomuto kroku došlo z důvodů nepříznivé ekonomické situace, do které se společnost TV Vřídlo s.r.o. dostala zejména v souvislosti s přechodem na pozemní digitální vysílání v České republice, uvedl pro DigiZone.cz Zýka. R1 Vřídlo se do vysílání Primy připojovala v časech 17:40 až 18 hodin (Minuty regionu), 19:25 až 19:26 (reklamní blok), 23:01 až 23:03 (reklamní blok) a reprízou regionálního zpravodajství následující den v 6:55 až 7:20. R1 Vřídlo zároveň ovlivní i vysílání kanálu Prima love, odkud zmizelo její ranní okno.

MM_influenceri_obecny

Z ARCHIVU: Chomutovská televize R1 Dakr přišla o licenci, Prima ji sloučila s R1 Lyrou

Na původních kmitočtech po R1 Vřídlo se objeví celostátní program Primy. Diváci tak v danou dobu vidí paradoxně regionální zpravodajství z Prahy, které je vysíláno například také v rámci satelitních operátorů jak na pozici 23,5 stupně východně, tak i 1 stupeň západně. Společnost TV Vřídlo obsluhovala svým signálem velké území. Její signál zasahoval kromě západních Čech také velkou část Středočeského a Severočeského kraje. Karlovarská regionální televize není první, která pod hlavičkou R1 končí. Již loni v lednu ukončila vysílání R1 Dakr a následně byla sloučena s ústeckou R1 Lyra.