Hlavní navigace

Karlovy Vary

Česká televize letos uvede do kin 31 nových snímků

UVNITŘ VIDEO – Jedenáct z nich pak představí na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary (KVIFF). Uvidíte zde ale i díla televizní jako ságu Já, Mattoni.

28. 6. 2016 13:44
Doba čtení: 2 minuty

Rádio Retro Českého rozhlasu rozšířilo pokrytí, k dispozici je i u operátora RTI cz

Kromě klasického vysílání nabízí západočeská společnost u Rádia Retro i doplňkové informace. Pro přijímače s barevným displejem tedy nechybí ani možnost zobrazení obrázků.

4. 11. 2015 14:53
Doba čtení: 1 minuta

Rádio Color bude mít v Karlových Varech vlastní studio, plánuje další expanzi

„Rádio Color bylo připravené k provozu již od počátku července, kdy vysílalo na základě krátkodobého povolení v průběhu MFF v Karlových Varech,“ uvedl provozovatel stanice.

Doba čtení: 1 minuta

Signál Rádio spustilo svůj další VKV vysílač, tentokrát v západních Čechách

Podle webu Jihlavského DX klubu by se síť stanice mohla rozšířit i o další kmitočty, konkrétně 102.6 MHz pro Českou Lípu a 104.1 MHz v Hradci Králové.

9. 10. 2015 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Color Music Rádio se může nastálo rozšířit z Prahy a Brna i do Karlových Varů

Provozovatel stanice tak naváže na krátkodobé oprávnění k využití kmitočtu 98,6 MHz od Českého telekomunikačního úřadu, které získal na dobu karlovarského filmového festivalu.

Doba čtení: 1 minuta

Stream.cz propaguje ve Varech Kancelář Blaník, chystá speciální díl Selfíčko s Gerem

„Tonda Blaník je fanouškem karlovarského festivalu bezmála dvacet let, a proto jako jedna z hlavních hvězd nesmí na festivalu chybět,“ zdůvodnila tento krok Eva Albrechtová ze Stream.cz.

7. 7. 2015 6:30
Doba čtení: 1 minuta

Karlovarský vysílač Stará Role plánuje výluku, střední vlny tam budou bez signálu

Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací techniky.

2. 7. 2015 6:00
Doba čtení: 1 minuta

Karlovy Vary o filmovém festivalu pokryje Color Music Rádio na frekvenci 98,6 MHz

Na krátkodobé oprávnění k využití kmitočtu od Českého telekomunikačního úřadu chce provozovatel navázat řádně udělenou vysílací licencí. Rádio už vysílá v Praze a Brně.

Doba čtení: 1 minuta

Karlovy Vary chce během filmového festivalu pokrýt dočasné rádio na FM

O dočasnou vysílací licenci pro analogové velmi krátké vlny žádá Radu pro rozhlasové a televizní vysílání majitel Rádia Sázava Miroslav Pýcha.

Doba čtení: 1 minuta

Karlovy Vary čeká výluka televize i VKV rozhlasu, nepůjde ani Regionální síť 8

Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací techniky.

Doba čtení: 1 minuta

Dechovková Orchidej se může rozvysílat v Brně, Signál v Karlových Varech

Signál Rádio využívá v Praze bývalou frekvenci rockové stanice Hey, střední Čechy pak pokrývají někdejší kmitočty Rádia Jizera. Stanice ale brzo pokryje i další lokality.

Doba čtení: 1 minuta

Středovlnný vysílač Karlovy Vary – Stará Role má dnes výluku

Radiokomunikace naplánovaly výluky na středních vlnách i na příští měsíc. Posluchači se budou muset na několik hodin obejít bez signálu rozhlasové Dvojky a částečně i Rádia Plus.

Doba čtení: 1 minuta

Color Music Radio plánuje expanzi do Karlových Varů

Regulátor na svém posledním zasedání vyhlásil licenční řízení na volný VKV kmitočet v Hradci Králové. Jde mimochodem o stejnou frekvenci, o níž se neúspěšně ucházelo Hitrádio Magic.

Doba čtení: 1 minuta

SeeJay Radio omezilo pokrytí terestrickým signálem digitálního rozhlasu

O terestrický digitální signál SeeJay Radia přišli majitelé rozhlasových přijímačů v Plzni a okolí, Karlovarském kraji (vysílač Klínovec) a jižních Čechách.

Doba čtení: 1 minuta

Západočeská TV ZAK po třech letech změní distribuci, odchází z multiplexu 3

Stanice bude od 1. ledna příštího roku oficiálně vysílat v multiplexu 4 společnosti Digital Broadcasting, která patří ostravskému podnikateli Radimu Pařízkovi.

Doba čtení: 2 minuty

Odstartovala Regionální síť 8 s TV Noe a Sport 5, diváci si pochvalují kvalitu obrazu

UVNITŘ MAPY POKRYTÍ – Multiplex je v současné době dostupný pro většinu krajských měst, od 1. srpna se k nim přidají také Jihlava a Mikulov. V Novém Jičíně síť nakonec vůbec nebude.

Doba čtení: 1 minuta

České Radiokomunikace přišly o možnost vysílat městské DAB multiplexy v L-pásmu

Operátor formou individuálního oprávnění získal v minulosti kanály ve III. pásmu pro Prahu, Ústí nad Labem, Liberci, Olomouc a na Zlínsku. Prozatím vysílá na území hlavního města.

Doba čtení: 1 minuta

České Radiokomunikace odstaví dnes dva vysílače na středních vlnách

Firma naplánovala výluky na středních vlnách i příští týden. Posluchači se budou muset vždy na několik hodin obejít bez signálu rozhlasové Dvojky a částečně i Rádia Plus.

Doba čtení: 1 minuta

K rušení televize signálem LTE zatím nedošlo, Telefónica ale spustí další vysílače

UVNITŘ MAPY – Telekomunikační úřad už začátkem letošního roku zveřejnil výzvu, že bude případným zájemcům z řad odborných firem nabízet možnost proškolení na řešení těchto problémů.

Doba čtení: 2 minuty

Radio 1 v rozhlasovém multiplexu RTI cz s distribuční linkou přímo ze studia

Operátor v současné době působí ve třech lokalitách, v nichž používá šíření jak ve III. pásmu, tak v takzvaném L-bandu. Plánovaný vysílač v Praze se nakonec nerozběhl.

Doba čtení: 1 minuta

Regionální síť 8 Českých Radiokomunikací teoreticky pokryla všechna krajská města

Jeden z mála vysílačů této zemské sítě, který je v tuto chvíli aktivní, jsou Karlovy Vary – Tři Kříže. Operátor ho uvedl do testovacího provozu na konci minulého týdne.

Doba čtení: 1 minuta

Západočeská televize ZAK má po dvou letech od startu 300 tisíc divá­ků týdně

Pro letošní rok se mohou diváci těšit na několik programových novinek. Už na konci loňského roku si stanice nadělila nový internetový portál, kde běží i její on-line stream.

Doba čtení: 1 minuta

Cenzura na Kavčích horách před volbami nebyla, rozhodli radní. A narazili

TÝDENNÍ REVIZE – Na Kavčích horách to tento týden opět vřelo. Ke stížnosti signatářů na údajně ovlivňování zpravodajství ČT se přihlásila i moderátorka Nora Fridrichová.

Doba čtení: 5 minut

Regionální síť 1 expandovala do Karlových Varů, nabízí i Óčko

Kromě Óčka obsahuje regionální multiplex i další tři kanály – na daný region a lázeňské hosty orientovanou KTB, věšteckou TV8 a tematickou stanici Regionalnitelevize CZ.

Doba čtení: 1 minuta

Digitální rozhlas v západních a jižních Čechách s vyšší kvalitou zvuku

Všechny stanice jsou nyní vysílány s konstantním datovým tokem a zvukovou kvalitou odpovídají veřejnoprávnímu okruhu ČRo Jazz vysílanému v konkurenčním multiplexu firmy RTI cz.

Doba čtení: 1 minuta

Radio 1 začalo vysílat digitálně v Plzni, Karlových Varech a Českých Budějovicích

Zařazení stanice do rozhlasového multiplexu společnosti RTI cz potvrdil serveru DigiZone.cz provozní ředitel operátora Roman Kropáček.

Doba čtení: 1 minuta

Ivo Brabec: Regionální sítě 1 a 3 pokryjí nové lokality, jednáme i s velkými televizemi

„Nově spouštěné multiplexy už nabídnou vysílání v MPEG-4 a HD kvalitě,“ slibuje v rozhovoru pro DigiZone.cz majitel televizních Regionálních sítí 1 a 3

Doba čtení: 17 minut

Regionální síť 1 zvýší v nových lokalitách kapacitu ze čtyř na šest programů

Operátor začne využívat kompresní standard MPEG-4 a nabídne i HD kanály. Dosud byl omezen maximálně čtyřmi programovými pozicemi v SD kvalitě.

Doba čtení: 1 minuta

Regionální síť 8 Českých Radiokomunikací získala příděl v Karlových Varech

Operátor, stejně jako ostatní společnosti, se k přídělům od telekomunikačního úřadu nevyjadřuje. Expanduje však všude tam, kde vidí potencionální zájem svých partnerů – televizí.

Doba čtení: 1 minuta

Regionální síť 1 odstartuje v Praze možná do konce léta, ve hře je i slovenská stanice

Dalšími lokalitami, kde by měl multiplex v dohledné době odstartovat, jsou Ústí nad Labem a Karlovy Vary. Ve druhé z nich je dokonce ve hře i šíření hudební televize Óčko.

Doba čtení: 1 minuta