Hlavní navigace

Rádio Color bude mít v Karlových Varech vlastní studio, plánuje další expanzi

20. 10. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Rádio Color bylo připravené k provozu již od počátku července, kdy vysílalo na základě krátkodobého povolení v průběhu MFF v Karlových Varech,“ uvedl provozovatel stanice.

Původně pouze pražská rozhlasová stanice Color Music Rádio (dříve Ethno) vstoupila po Brnu také do Karlových Varů, a to na frekvenci 98,6 MHz s výkonem 200 wattů. O plánech na spuštění dalšího vysílače informoval server DigiZone.cz již v minulosti, nyní je jasné, že provozovatel stanice tu vybuduje i vlastní studio. Posluchači by se tedy měli dočkat regionálního odpojování. Karlovými Vary přitom nemusí expanze stanice do dalších koutů republiky končit. Podle webu Jihlavského DX klubu je v koordinaci, případně součástí licenčního řízení i několik dalších kmitočtů (například Znojmo, Česky Krumlov nebo Opava).

WT100

K TÉMATU: Color Music Rádio se může nastálo rozšířit z Prahy a Brna i do Karlových Varů

Rádio Color bylo připravené k provozu již od počátku července, kdy vysílalo na základě krátkodobého povolení v průběhu MFF v Karlových Varech. I proto jsme mohli spustit naše vysílání v podstatě do několika minut poté, co jsme obdrželi definitivní povolení k provozu od ČTÚ na základě platné licence do Karlových Varů (udělené dne 8.9.2015), informoval provozovatel stanice v tiskové zprávě a doplnil: Signál na kmitočtu 98.6MHz/200W pokryje Karlovy Vary a jejich nejbližší okolí. Také v okolních městech jako jsou Nejdek, Chodov, ale částečně i Sokolov apod. bude signál našeho rádia možné přijímat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).