Hlavní navigace

Rádio Color bude mít v Karlových Varech vlastní studio, plánuje další expanzi

20. 10. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Rádio Color bylo připravené k provozu již od počátku července, kdy vysílalo na základě krátkodobého povolení v průběhu MFF v Karlových Varech,“ uvedl provozovatel stanice.

Původně pouze pražská rozhlasová stanice Color Music Rádio (dříve Ethno) vstoupila po Brnu také do Karlových Varů, a to na frekvenci 98,6 MHz s výkonem 200 wattů. O plánech na spuštění dalšího vysílače informoval server DigiZone.cz již v minulosti, nyní je jasné, že provozovatel stanice tu vybuduje i vlastní studio. Posluchači by se tedy měli dočkat regionálního odpojování. Karlovými Vary přitom nemusí expanze stanice do dalších koutů republiky končit. Podle webu Jihlavského DX klubu je v koordinaci, případně součástí licenčního řízení i několik dalších kmitočtů (například Znojmo, Česky Krumlov nebo Opava).

MKT nástroje 2 tip

K TÉMATU: Color Music Rádio se může nastálo rozšířit z Prahy a Brna i do Karlových Varů

Rádio Color bylo připravené k provozu již od počátku července, kdy vysílalo na základě krátkodobého povolení v průběhu MFF v Karlových Varech. I proto jsme mohli spustit naše vysílání v podstatě do několika minut poté, co jsme obdrželi definitivní povolení k provozu od ČTÚ na základě platné licence do Karlových Varů (udělené dne 8.9.2015), informoval provozovatel stanice v tiskové zprávě a doplnil: Signál na kmitočtu 98.6MHz/200W pokryje Karlovy Vary a jejich nejbližší okolí. Také v okolních městech jako jsou Nejdek, Chodov, ale částečně i Sokolov apod. bude signál našeho rádia možné přijímat.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.