Hlavní navigace

Rádio Retro Českého rozhlasu rozšířilo pokrytí, k dispozici je i u operátora RTI cz

4. 11. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kromě klasického vysílání nabízí západočeská společnost u Rádia Retro i doplňkové informace. Pro přijímače s barevným displejem tedy nechybí ani možnost zobrazení obrázků.

Speciální okruh Českého rozhlasu Rádio Retro, který vysílá při příležitosti připomenutí různých historických a kulturních událostí, je k dispozici nejen v DAB multiplexu Českých Radiokomunikací z pražského vysílače Žižkov, ale i v síti západočeského operátora RTI cz. Rádio Retro budou moci poslouchat zájemci v dosahu této digitální rozhlasové sítě až do konce letošního roku. Aktuálně jde o desátou stanici dostupnou v multiplexu společnosti RTI cz. Ze stanic Českého rozhlasu už operátor nabízí Radiožurnál a dva regionální okruhy.

Cloud23

NEPŘEHLÉDNĚTE: V Českém rozhlase proběhne den digitálního rádia, vypomůže mu operátor RTI cz

Západočeská firma v současné době působí ve čtyřech lokalitách Čech, na Moravě a ve Slezsku bohužel její signál nenaladíte. V Plzni, jižních Čechách, na Karlovarsku a v Praze využívá operátor vysílače fungující v takzvaném L-pásmu, v němž se do budoucna nepočítá s tím, že budou využívány pro služby digitálního rozhlasu. Naopak příděly pro někdejší III. pásmo má operátor pouze v prvních dvou zmíněných lokalitách. Jedná se však o individuální oprávnění, která mají omezenou dobu platnosti, s čímž by měli majitelé DAB přijímačů počítat.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).